אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המלצה על מעבר לרישיונות בטלוויזיה המסחרית - בשבוע הקרוב צילום: קובי קנטור

המלצה על מעבר לרישיונות בטלוויזיה המסחרית - בשבוע הקרוב

משרד האוצר לוחץ כי המדיניות תשתנה החל מ־2012, מועד תום הזיכיון המקורי של ערוץ 10. מנגד טוען משרד התקשורת כי שינוי המדיניות צריך להתעכב עד 2015, מועד תום הזיכיון של ערוץ 2

17.01.2009, 22:37 | אמיר טייג ושאול אמסטרדמסקי

ועדת מרדכי עתידה להגיש את המלצותיה לשר התקשורת אריאל אטיאס עוד השבוע - כך נודע ל"כלכליסט". הוועדה הבין־משרדית, בראשות מנכ"ל משרד התקשורת מרדכי מרדכי, עתידה להמליץ על שינוי שיטת ההסדרה בתחום הטלוויזיה המסחרית ועל מעבר משיטה של זיכיונות זמניים לשיטה של רישיונות קבועים.

השאלה שמעכבת את הגשת המלצות הוועדה היא מהו מועד שינוי המדיניות: משרד האוצר לוחץ כי המדיניות תשתנה החל מ־2012, מועד תום הזיכיון המקורי של ערוץ 10. מנגד טוען משרד התקשורת כי שינוי המדיניות צריך להתעכב עד 2015, מועד תום הזיכיון של ערוץ 2. במשרד התקשורת חוששים ששינוי מוקדם יותר יניע את קשת ורשת לדרוש החזר יחסי עבור דמי הזיכיון ששילמו.

עד סוף החודש עתידים בעלי המניות של ערוץ 10, הבוחנים מיזוג עם רשת, להחליט האם יבקשו הארכה נוספת לזיכיון שלהם. הזיכיון המקורי מסתיים בינואר 2010, אך ניתן להאריכו עד 2012. אם יחליטו בעלי המניות לוותר על ההארכה, עשוי משרד התקשורת לשנות את השיטה עוד בתאריך מוקדם יותר.

כפי שנחשף ב"כלכליסט", רשת וקשת אינן מתנגדות למהלך, בתנאי שייעשה לאחר תום תקופת הזיכיון שלהן. ערוץ 10 תומך בשינוי מוקדם ככל הניתן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות