אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי: רני ליפשיץ יתמודד במכרז לניהול קרן מנוף של האוצר צילום: אוראל כהן

בלעדי: רני ליפשיץ יתמודד במכרז לניהול קרן מנוף של האוצר

חברת אורעד חי שבשליטת איסי חכמון, חתנו של יצחק תשובה, עשויה לספק גב כלכלי לחברה הייעודית שתנוהל על ידי ליפשיץ

01.02.2009, 07:43 | סיון איזסקו

ביום חמישי התפטר רני ליפשיץ מתפקידו כמנכ"ל חברת אורעד חי השקעות שבשליטת איסי חכמון - חתנו של יצחק תשובה - כדי שיוכל להגיש היום מועמדות למכרז שמקיים משרד האוצר לניהול קרנות מנוף, כך נודע ל"כלכליסט". זאת, מאחר שתנאי הסף להתמודדות במכרז דורשים כי המועמד ישקיע את מרב זמנו בניהול קרן המנוף.

התפטרותו של ליפשיץ תיכנס לתוקף החל מהיום, אולם הוא ימשיך לשמש כמנכ"ל החברה באותם תנאי שכר עד אשר החברה תמנה לו מחליף.

מאז אפריל 2008, עת הושלמה רכישת השלד הבורסאי אורעד חי השקעות (לשעבר אייקון טי.וי) על ידי איסי חכמון, חיפשו מנכ"ל החברה ליפשיץ ויו"ר החברה עופר מרום אחר השקעה הולמת למזומנים בהיקף של כ־15.5 מיליון שקל השוכבים בקופת החברה - אולם ללא כל תוצאות. כעת, בעקבות השקתן הצפויה של קרנות מנוף, עולות הערכות לפיהן אורעד חי עשויה להשקיע את כספיה בקרן מנוף בניהולו של ליפשיץ, אולם הדבר תלוי בשלב המיון המוקדם ובתוצאות המכרז שיתקיים בהמשך.

על פי הערכות אלו, אורעד חי השקעות תספק את ההון הנדרש לחברה ייעודית שתוקם לצורך ניהול קרנות מנוף, בראשות ליפשיץ. על פי תנאי המכרז, הזוכה ייאלץ להשקיע בקרן המנוף מכיסו סכום בשיעור של 1% מהיקף הקרן - סכום שיוקצה לחברה הייעודית על ידי אורעד חי. לאור סכום המזומנים שבקופת אורעד חי, ובהנחה שהחברה הייעודית תזכה במכרז, תוכל האחרונה לנהל השקעות בהיקף של יותר מ־1.5 מיליארד שקל.

על המתמודדים במכרז לניהול קרן המנוף להוכיח עבר בניהול השקעות, מתן אשראי, ניהול הסדרי אשראי או ניסיון ניהולי בכיר אחר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות