אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרסום ראשון - מכרז קרנות המנוף: הקבוצה של KCPS התבקשה להעביר הבהרות צילום: אורי פורת

פרסום ראשון - מכרז קרנות המנוף: הקבוצה של KCPS התבקשה להעביר הבהרות

שש קבוצות הוכרזו ככשירות להתמודד במכרז שיפורסם ביום ראשון הקרוב; משרד האוצר מדווח על היענות גבוהה מצד הגופים המוסדיים

06.02.2009, 11:33 | הדר רז

משרד האוצר פרסם היום (ו') את תוצאות הליך המיון המוקדם לניהול "קרנות המנוף" – הקרנות המשותפות לממשלת ישראל ולגופים המוסדיים המיועדות לטיפול באשראי החוץ הבנקאי ובהסדרי חובות של חברות ישראליות. לפי ההודעה, שש קבוצות עברו את השלב הראשון, ואחת התבקשה להעביר הבהרות. 

ל"כלכליסט" נודע כי הקבוצה שלא עברה את השלב הראשון והתבקשה להעביר מספר הבהרות היא הקבוצה של KCPS, בה חברים יוסי דאובר, גבי לב, שי איילון, הדי בן סירא וצפי הדר. מנגד, שש הקבוצות שעברו את השלב הראשון הן הקבוצה של אייל גבאי, אורי יוגב ורואי מכנס; הקבוצה של אהרון ציטרין, חן ברדיצ'ב, אורי שלו, עו"ד שלום גולדבלט ואסף גרמן; גבי פרל, מני וסרמן, רן גרודיצקי, עו"ד צורי לביא וליפא מאיר; יעקב אלינב, קותי גביש ואודי הילמן; גבי טרבלסי, גיא ועדייה, גיא זוקין וגיל גרשלר; והקבוצה בראשות פרופ' נסים ארניה, יחד עם ירון פיטארו, עזרא עטר, ראובן צבאג ושמואל מסנברג.

במשרד האוצר מציינים כי המועמדים לניהול הקרנות הציגו מכתבי כוונות מגופים מוסדיים להשקעה בקרנות בהיקפים גבוהים משמעותית מהסכום המינימלי הנדרש של כ-400 מיליון שקל.

ביום ראשון הקרוב יפורסם המכרז להקמת שתי הקרנות הראשונות, בו יוכלו להתמודד הקבוצות שאושרו. המועד האחרון להגשת הצעות במכרז צפויה להיות ב-1 במרץ 2009.

קרנות מנוף הן קרנות השקעה משותפות למדינה ולגופים המוסדיים, שמיועדת לטפל בהסדרי חוב ומיחזור אשראי של חברות שעיקר פעילותן בישראל ושהן בעלות אשראי חוץ בנקאי. במסגרת זאת תשקיע הממשלה בקרנות עד חמישה מיליארד שקל כנגד השקעה של הגופים המוסדיים באותן קרנות, ובנוסף תבטיח להם תשואה מינימאלית של 4% בשנה על השקעתם ותיקח על עצמה את מירב הסיכון להפסדי הקרנות, במידה ויהיו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות