אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפיטורים בהייטק הישראלי נמשכים: טלרד נטוורקס פיטרה 40 עובדים בישראל ובאוקראינה צילום: אוראל כהן

הפיטורים בהייטק הישראלי נמשכים: טלרד נטוורקס פיטרה 40 עובדים בישראל ובאוקראינה

לפי מקורות, אמנם הקטינה טלרד במהלך שנת 2008 את חשיפתה לענקית שקרסה - נורטל - מ-75% ל-30% בלבד השנה, אך עם זאת אמר המנכ"ל: "אין ברירה אלא לבצע פיטורים"

12.02.2009, 18:27 | אסף גלעד

טלרד נטוורקס פיטרה היום (ה') 40 עובדים בישראל ובאוקראינה, בעקבות צפי לירידה בהכנסות בשנת 2009 וכן בעקבות קריסתה של חברת נורטל, אחד הלקוחות הגדולים שלה עד השנה האחרונה.

עיקר הפיטורים יורגשו במרכז הפיתוח של טלרד נטוורקס בלוד, שכלל מעל ל-30 עובדים, כאשר יתר המפוטרים הם מספר מהנדסי תוכנה במרכז החברה באוקראינה. לאחר סבב הפיטורים יוותרו בטלרד נטוורקס כ-100 עובדים בלבד.

בטלרד לא צופים גלי פיטורים נוספים השנה. "אלה צמצומים קשים מנשוא, שאין לנו ברירה אלא לבצעם", אמר ל"כלכליסט" המנכ"ל יוסי בן-הרוש. "מצד שני, איננו פוגעים באף פעילות מפעילויות הליבה שלנו, אם כי מצמצמים כל אחת מהן. בעקבות צעדים אלה נהפוך גמישים ויעילים יותר, מה שיעזור לנו לעבור את התקופה הקשה הזו ולצאת ממנה מחוזקים, תוך כדי שנסיים את השנה ברווחיות".

טלרד נטוורקס מפתחת מוצרי תשתית תקשורת לתחום העירוני (מטרו) בפרוטוקול את'רנט על גבי כבלים, תוך התמקדות בטכנולוגית תקשורת קולית דיגיטלית (VOIP). עד שנת 2007 התבססו עיקר מכירותיה, כ-75%, על נורטל. בשנת 2008 החלה טלרד לאתר לקוחות חדשים וחתמה על חוזי אספקת ציוד תקשורת, בין השאר, עם לקוחות כגון סיאנה, אריקסון ו-ECI.

כיום חשופה טלרד לנורטל בכ-30% בלבד, עובדה שלא מנעה ממנה להיפגע, כאמור, קשות מנפילתה של נורטל. למשבר המקומי בחברת נורטל נוסף המשבר העולמי בשוק התקשורת, שכולל את עצירת ההתחדשות בציוד הדיגיטלי על-ידי המפעילות הגדולות, וקיצוץ כוח האדם בחברות התקשורת הגדולות.

בשנת 2008 הסתכמו מכירותיה של טלרד נטוורקס ב-55 מיליון דולר. לפי התחזיות, מכירות החברה עשויות להצטמצם לכ-40-45 מיליון דולר בכל שנת 2009.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות