אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
באפט ירכוש חובות של טיפאני בהיקף 250 מיליון דולר צילום: עמית שאבי

באפט ירכוש חובות של טיפאני בהיקף 250 מיליון דולר

טיפאני הודיעה בחודש שעבר כי מכירות עונת החגים שלה רשמו ירידה של 21% בעקבות המשבר העולמי

14.02.2009, 09:30 | סוכנויות הידיעות
חברת ההשקעות ברקשייר האת'אוויי של וורן באפט תרכוש חובות בהיקף 250 מיליון דולר של חברת טיפאני, קמעונאית תכשיטי היוקרה השניה בגודלה בעולם. אגרות החוב יניבו תשואה של 10% בשנה. מועד הפירעון של מחצית מהחוב שטיפאני מוכרת לברקשייר הוא ב-2017 והשאר - שנתיים לאחר מכן, כך לפי מסמכים שהוגשו לרשות ניירות ערך.

טיפאני הודיעה בחודש שעבר כי מכירות עונת החגים שלה רשמו ירידה של 21% על רקע קיצוצים בהוצאות בקרב העשירונים העליונים בעקבות המשבר העולמי. מניית החברה ירדה ב-39 סנט ל-20.18 דולר במסחר בוול סטריט אתמול. ב-2008 רשמה המניה צניחה של 49%, ומתחילת השנה ירד ערכה ב-13%.

לפי דובר טיפאני, מרק ארון, רוב הכסף ישמש למימון מחדש של חובות, כולל קו אשראי לטווח קצר שקיבלה החברה מהבנק. "שקלנו מספר אופציות אבל הרגשנו שזו האטרקטיבית ביותר", הוסיף ארון. לדבריו, לטיפאני אין חובות ציבוריים או דירוגי אשראי.

בספטמבר ובאוקטובר רכש באפט מניות מועדפות של ג'נרל אלקטריק וגולדמן זאקס ב-8 מיליארד דולר המניבות תשואה שנתית של 10%. החודש הסכים לרכוש אג"ח להמרה של סוויס רה ב-3 מיליארד פרנק שוויצרי המניבים 12%. כן רכש בחודשים האחרונים חובות של יצרנית חיפויי הקיר יו.אס.ג'י, של יצרנית האופנועים הארלי דווידסון ושל יצרנית יריעות ניילון לאריזה, באבל ראפ – בתשואות של בין 10% ל-15%.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות