אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סנפרוסט: עלות איסוף מוצרי מעדנות תתבטא בהפסד של 25 מיליון שקל צילום: מיכאל קרמר

סנפרוסט: עלות איסוף מוצרי מעדנות תתבטא בהפסד של 25 מיליון שקל

החברה מדווחת, כי לתקרית חיידקי הליסטריה מסוף חודש ינואר תהיה השפעה מהותית על דו"חותיה הרבעוניים, בשל הורדת המוצרים מהמדפים, סגירת קווי הייצור ופעולות החיטוי בהם

16.02.2009, 21:33 | אורנה יפת

חברת סנפרוסט מדווחת הערב (ב') לבורסה, כי היא מעריכה את עלויות איסוף מוצרי מעדנות, החברה-בת, ב-25 מיליון שקל. עוד מדווחת החברה, כי לעלויות אלה עתידה להיות השפעה מהותית על הדו"חות הכספיים של החברה.

לפני כשלושה שבועות ביצעה מעדנות איסוף של מוצרים מנקודות המכירה, בשל הימצאות חיידק הליסטריה במוצריה. תחילה, אספה החברה פיצות ופשטידות ובשלב שני הודיעה על איסוף כולל של יתר המוצרים מתוצרתה, שיוצרו בתאריכים מסוימים.

במקביל לאיסוף השני העריכה החברה את הנזק הכספי בהפסד של 10 מיליון שקל, אך כעת דווח כאמור על הפסד שיגיע ל-25 מיליון שקל, שנובע מהעדרות ארוכה של המוצרים מהמדפים, סגירת המפעל ועצירת העבודה וחיטוי קווי הייצור.

מפעל החברה עדיין סגור, לאחר שנמצא כי מקור הזיהום הוא בקווי הייצור. אתמול הודיעה מעדנות, כי המפעל יחזור לפעילות בשבועות הקרובים. כפי שנכתב לראשונה ב"כלכליסט", רק ב-10% ממוצרי החברה נמצא חיידק הליסטריה ומרבית בדיקות המוצרים יצאו תקינות.

מעדנות היא החברה-בת של סנפרוסט, שנמצאת בשליטת תנובה. מעדנות רשמה בתשעת החודשים הראשונים של 2008 הכנסות של 94.5 מיליון שקל, לעומת 79.9 מיליון בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. מכירות מוצרי המאפה הקפואים של מעדנות היוו בתשעת החודשים הראשונים של השנה החולפת 44% מפעילות סנפרוסט. בתקופה המקבילה היוו מכירות מעדנות 39% מהפעילות בלבד.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות