אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלי מכרז: משרד האוצר יאפשר למי שיעמוד בתנאי סף להקים קרן מנוף צילום: יואב גלאי

בלי מכרז: משרד האוצר יאפשר למי שיעמוד בתנאי סף להקים קרן מנוף

ככל הנראה לא יתקיים מכרז לקרן נוספת. תנאי הסף למקימי הקרנות: השקעה של שלושה שקלים על כל שקל שתשקיע המדינה

22.03.2009, 17:10 | הדר רז

היום הוחלט במשרד האוצר כי כל מי שיעמוד בתנאי סף מסוימים יקבל רישיון להפעלת קרן מנוף. אחד התנאים יהיה מינוף של 1:3, כלומר על כל שקל שתשקיע הממשלה יושקעו שלושה שקלים של גופים מוסדיים. הקרנות שיוקמו יהיו ככל הנראה בהיקף של בין 300 ל-500 מיליון שקל. טרם התקבלה החלטה באשר לתנאי הסף שידרשו מהקבוצות, ובכוונת האוצר לקבוע מועד אחרון להגשת ההצעות של קבוצות שיבקשו להקים קרן מנוף. לאור החלטה זו נראה כי לא יתקיים מכרז נוסף לקרן מנוף.

קבוצת בראשית, שחבריה הם גבי פרל, ד"ר מני וסרמן, רן גרודצקי, עו"ד צורי לביא וליפא מאיר, היא שזכתה במכרז קרנות המנוף הראשון ותקים את קרן המנוף הראשונה שתנהל 2 מיליארד שקל. הקבוצה זכתה לאחר שגייסה את הסכום הגדול ביותר מגופים מוסדיים - 1.5 מיליארד שקל.

"קרנות מנוף" הן קרנות השקעה משותפות לממשלה ולגופים המוסדיים בתחום החיסכון הפנסיוני, המיועדות לטפל באשראי החוץ־בנקאי ובהסדרי חוב של חברות ישראליות. במסגרת קרנות המנוף תשקיע המדינה עד 5 מיליארד שקל כנגד השקעה של הגופים המוסדיים באותן קרנות. המדינה מבטיחה תשואה מינימלית של 4% בשנה ותיקח על עצמה את מרב הסיכון להפסדי הקרנות (אם יהיו).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות