אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פורסם המכרז לשדרוג כביש 40 - בהיקף 300 מיליון שקל צילום: צביקה טישלר

פורסם המכרז לשדרוג כביש 40 - בהיקף 300 מיליון שקל

כביש עוקף באר שבע ישודרג לאורך 19 קילומטר; העבודות צפויות להימשך כשנתיים לאחר פרסום המכרז - בעוד חצי שנה

26.03.2009, 17:34 | גיא מי-טל
פרויקט נוסף בתוכנית ההאצה יוצא למכרז: החברה הלאומית לדרכים פירסמה היום (ה') את המכרז לשדרוג כביש 40 - עוקף באר שבע - בהיקף של 300 מיליון שקל. 

מדובר בשדרוג הכביש בקטע שבין צומת מחנה נתן, סמוך ליציאה מהעיר באר שבע לצומת הנגב, בואך עיר הבה"דים שעתידה לקום, וזאת לאורך של 19 קילומטר. המכרז פורסם בשיטת ה"תכנון ביצוע" בה הקבלן אחראי גם על התכנון המפורט של הכביש וגם על ביצועו. העבודות צפויות להתחיל לאחר הבחירה בזכיין, בעוד כחצי שנה והן יימשכו כשנתיים.

במסגרת הפרויקט יהפוך הכביש לדו מסלולי ודו נתיבי וחלק מהצמתים ירומזרו, זאת בתקווה להביא לצמצום היקף תאונות הדרכים לאורכו, בעיקר אלה שנגרמו בגלל עקיפה בדרך החד מסלולית. בין היתר אמור הכביש המשודרג להכיל את העלייה הצפויה של כלי רכב צבאיים שינועו האזור עם הקמת עיר הבה"דים.

מנכ"ל החברה הלאומית לדרכים, אלכס ויז'ניצר, אמר כי "השקעה מאסיבית בתשתיות היא מנוף לצמיחה במשק וליצירת מקומות עבודה חדשים". בחברה ציינו כי במסגרת תוכנית החומש היא הקצתה תקציבים לקידום תכנונם וזמינותם של פרויקטים עתידיים, באופן שכיום, עם קבלת תקציבי תוכנית ההאצה, כל שנותר הוא לבחור את הפרויקטים החשובים ביותר ולצאת לדרך עם פרסום מכרז ובחירת חברה מבצעת.

עוד נמסר כי בחודש הקרוב תפרסם החברה שישה מכרזים נוספים לביצוע פרויקטיים תחבורתיים בהשקעה של כ - 4 מיליארד שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
כל הכבוד צעדים ראשונים ומשמעותיים לשינוי סדרי עדיפויות לטובת הפריפריה
שדרוג הכביש בשילוב הקמת עיר הבה"דים בצומת הנגב יביאו למעבר משמעותי של אוכלוסיה מבוססת אל הנגב, יצור מקומות תעסוקה רבים ויצמצם משמעותית את זמן ההגעה מהמרכז לפריפריה ולהפך. כל הכבוד לאלכס ויזניצ'ר שיודע לקדם פרויקטים בסגנון של אריק שרון וכל הכבוד לשמוליק ריפמן שידע לעמוד על הדרישות החשובות לפיתוח האזור.
דרור דבש , מצפה רמון  |  28.03.09
5.
הרחבת הכביש ל 10000 חיילים שנוסעים באוטובוסים?
מה ההגיון. כביש החוף בין מחלף נתניה לזכרון משווע לשדרוג ל 3 נתיבים כבר 6 שנים. ובו נוסעים מאות אלפים כל שבוע. הטירונים יסעו בו פעמיים בחודש בהסעות. אין הצדק תחבורתי לדבר. ושהחיילים יגיעו לנתניה , ויסעו צפונה, אז הם יתקעו בכביש 2 המסוכן. זה מה שקורה ששר התחבורה הוא רמטכל לשעבר ולא מבין בתחבורה.
צביקה החשמלי  |  28.03.09
לכל התגובות