אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דסק"ש קונה את מניות שמואל ודן טופז בהמ-לט במחיר כפול ממחירן בבורסה צילום: יריב כץ

דסק"ש קונה את מניות שמואל ודן טופז בהמ-לט במחיר כפול ממחירן בבורסה

דסק"ש של נוחי דנקנר תשלם לשניים 9.5 מיליון דולר - או 20.3 שקל למניה. מניית המ-לט סיימה היום את המסחר בשער של 10.6 שקל למניה

07.04.2009, 17:33 | גיל קליאן

דסק"ש של נוחי דנקנר מגדילה את אחזקתה בהמ-לט - ונותנת לאחים שמואל ודן טופז אקזיט יפה. החברה הודיעה היום (ג') כי תרכוש את חלקם של שמואל טופז ודן טופז בחברה, וזאת בתמורה ל-9.5 מיליון דולר.

דסק"ש תקנה את מניות שמואל ודן טופז לפי מחיר של 20.3 שקל למניה - בעוד מניות המ-לט סגרו היום את המסחר בתל אביב במחיר של 10.6 שקל. כלומר, דסק"ש משלמת לשמואל ודן טופז פרמיה של 91.5% על מחיר מניית המ-לט בבורסה.

אחזקותיהם של שמואל טופז, המכהן כיו"ר ומנכ"ל המ-לט, ודן טופז, המכהן בחברה כמשנה למנכ"ל לאסטרטגיה ופיתוח עיסקי, שיירכשו עומדות על כ-14% ממניות החברה. כך, עם השלמת הרכישה יעלה חלקה של דסק"ש מקבוצת אי.די.בי בחברה ל-60.3%. לאחר השלמת העיסקה צפויה אחזקתם של שמואל ודן טופז לרדת ל-2.6% בלבד.

עם השלמת הרכישה יפרשו שמואל ודן טופז מהחברה. את שמואל טופז יחליף כמנכ"ל החברה אורי אולינר, שמכהן בשנים האחרונות כמנכ"ל חברת "הבונים", חברה יצואנית המשווקת שסתומים מתוחכמים.

אולינר (55), מהנדס בהכשרתו, החל את הקריירה שלו בתפקידים ביצועיים וניהוליים בקבוצת ישקר. לאחר מכן הצטרף להמ-לט, בה כיהן במשך 6 שנים בתפקידי ניהול. במסגרת פעילותו בחברה היה אחראי אולינר על הקמת מפעלה המרכזי והנוכחי של המ-לט בציפורית שבגליל, המעסיק כיום מאות עובדים.

עמי אראל, נשיא דסק"ש: "בחרנו להגדיל את חלקנו בהמ-לט ולחזק את מעורבות דסק"ש בתעשייה הישראלית, זאת מתוך אמון בחברה וביכולותיה העתידיות לצמוח. אני מאמין כי אורי אולינר יצעיד את החברה להישגים. היכרותו עם המ-לט וניסיונו העתיר בשוק הרלוונטי מציבים אותו כאיש המתאים לתפקיד".

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות