אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבנק המרכזי של סין: נבטיח נזילות מספקת לצמיחה צילום: בלומברג

הבנק המרכזי של סין: נבטיח נזילות מספקת לצמיחה

ההלוואות החדשות במדינה זינקו פי 6 ל-277 מיליארד דולר בחודש מרץ. ראש הממשלה: סין עדיין עומדת בפני "קשיים גדולים"

12.04.2009, 14:35 | בלומברג

הבנק המרכזי של סין הודיע כי הוא יבטיח שהנזילות תהיה מספקת לקיום צמיחה כלכלית במדינה, ודיכא את הספקולציות שרשויות הפיקוח עשויות לפעול להגבלת האשראי, לאחר שמספר ההלוואות החדשות זינק פי שישה, והגיע לשיא בחודש מרץ האחרון.

כלכלה במשבר הייצוא הסיני המשיך להתכווץ גם בחודש מרץ הירידה בייצוא הייתה אמנם פחות דרמטית מזו שנרשמה בפברואר, אך הנתונים עדיין מצטרפים לשורת הסממנים המעידים על עומק המשבר בסין סוכנויות הידיעותלכתבה המלאה

הבנק המרכזי הודיע היום (א') באתר האינטרנט שלו כי הבנק העממי של סין ישמור על "המשכיות ויציבות במדיניות המוניטרית" והדגיש כי המדינות שלו "חופשית במידה מתונה".

הצהרת הבנק המרכזי הסיני היא סימן לכך שהחייאת הצמיחה נמצאת עדיין בראש סולם העדיפויות של סין, כשהחשש הוא שהצמיחה המהירה באשראי תוביל לחובות רעים ולבועות נכסים. אף שביצועי הכלכלה השלישית בעולם עלו על הציפיות ברבעון הראשון, היא עדיין עומדת בפני "קשיים גדולים", כפי שאמר אתמול ראש הממשלה וון ג'יה באו לכתבים בתאילנד.

"סביר שלפחות בחודש הקרוב הרשויות לא ישנו את המדיניות הממריצה שלהם", אמר סטיבן גרין, ראש מחלקת מחקר סין בסטנדרד צ'רטרד בשנגחאי. "המשמעות היא שהצמיחה המהירה בהלוואות תימשך. עם זאת, ככל שהיא תימשך זמן רב יותר, הסיכון להתפתחות בועות נכסים יגדל".

ההלוואות החדשות עלו ל-1.89 טריליון יואן (277 מיליארד דולר) במרץ, הודיע אתמול הבנק המרכזי. M2, המדד הרחב ביותר להיצע הכסף, זינק ב-25.5%, העלייה הגדולה ביותר מאז שבלומברג החלו באיסוף הנתונים ב-1998.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות