אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מרכז אדוה נגד הפחתת המסים: מעשירה את העשירים צילום: shutterstock

מרכז אדוה נגד הפחתת המסים: מעשירה את העשירים

על פי בדיקה שערך המרכז הפחתת המסים שמתכנן נתניהו מצטרפת לזו שהונהגה ב-2003 ומוסיפה סכומים גבוהים להכנסת העשירונים הגבוהים

19.04.2009, 13:17 | הדר קנה
מרכז אדוה יוצא נגד הפחתות המסים של ראש הממשלה בנימין נתניהו. הבוקר (א') התפרסם כי בדעת ראש הממשלה נתניהו להפחית את המסים הישירים ואת מס החברות. ההפחתה המתוכננת מתווספת לזו שהונהגה ב-2003 ושביצועה משתרע עד 2010.

מרכז אדוה מוסרים כי על פי בדיקה שערך המרכז נראה כי הפחתת המסים הישירים (מס הכנסה, דמי ביטוח לאומי ומס בריאות) של 2003 הוסיפה סכומים גבוהים במיוחד להכנסה נטו של העשירונים הגבוהים.

לטענתם ב-2009, הודות להפחתת המסים, השכר החודשי נטו של גבר שכיר (בניכוי נקודת זיכוי) בעשירון העליון היה גדול ב-3,416 שקל משהיה ב-2002 ושכרו של גבר שכיר במאיון העליון - ב-6,528 שקל. לעומת זאת, שכרו החודשי של גבר בעשירון החמישי גדל ב-603 שקל ושכרו של גבר בעשירון השני - ב-129 שקל. 67% מכלל התוספת להכנסה נטו של גברים הועברה לגברים בשלושת העשירונים הגבוהים.

לטענת המרכז נשים הרוויחו פחות מן ההפחתה, בעיקר משום ש-60% מהן אינן מגיעות לסף המס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
ראשית מעניין מי תומך בכם - העניים? שנית מעולם לא שמעתי אתכם תומכים באזו שהיא הצעה של הממשלה
ואין זה חשוב באיזה צד של המפה היא נמצאת. אתם תמיד אנטי תמיד יש לכם טיעונים מדוע ההצעה לא טובה. הצעתי, תקימו מפלגה תרוצו לכנסת ותתחילו לעבוד. מדיבורים וקיטורים עוד לא יצא דבר. תמיד המחקרים שלכם מוכיחים את טעוניכם האם לא קימתם מחקרים שתוצאתם היתה בניגוד לטזה שלכם?
קוראת כועסת מאד  |  19.04.09
לכל התגובות