אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לוחמי מג"ב הרגו פלסטיני חשוד במערת המכפלה צילום: אביגיל עוזי

לוחמי מג"ב הרגו פלסטיני חשוד במערת המכפלה

פלסטיני חשוד התקרב לעמדת בדיקה במערת המכפלה. הוא סירב לחיפוש, ונמלט לעמדה אחרת. לוחמי מג"ב ביצעו נוהל מעצר חשוד, וירו בו. באירוע נפצע קל מאוד אחד השוטרים

06.05.2009, 22:29 | אפרת וייס, ynet
תקרית ירי במערת המכפלה: לוחמי מג"ב ירו הערב (יום ד') והרגו פלסטיני חשוד שהתקרב אליהם במערת המכפלה. שוטר מג"ב נפצע קל מאוד באירוע מרסיסי ירי.

מחקירה ראשונית מתברר כי הפלסטיני הגיע לעמדת בדיקה במערה, עורר את חשדם של לוחמי מג"ב. הוא סירב לחיפוש, נמלט מהמקום לכיוון לוחמים אחרים בעמדה אחרת במערה. הלוחמים פתחו בנוהל מעצר חשוד ומשלא נענה לקריאתם - ירו לעברו.

לוחם מג"ב נפצע באורח קל מאוד ברגלו מרסיסי ירי ופונה לבית החולים שערי צדק בירושלים. חבלנים הגיעו למקום כדי לבדוק אם הפלסטיני נשא נשק או מטען. מערת המכפלה הוכרזה שטח צבאי סגור והמתפללים הוצאו ממנה.

מפקד מג"ב, ניצב ישראל יצחק, שיבח את פעילות הלוחמים במקום ואמר כי הם הגיבו בצורה מקצועית ומהירה וניטרלו חשוד שחדר למתחם מאובטח של מערת המכפלה ולא נענה לקריאותיהם. לדבריו, הלוחמים פעלו בהתאם לנדרש מהם ועל פי הנחיות.

גורמים במערכת הביטחון אמרו ל-ynet כי כך מצופה מלוחמים להגיב, בין אם מדובר במחבל ובין אם לאו. "כאשר הפלסטיני מגיע למקום כזה מעורר את חשדם של הלוחמים ולא נענה לקריאות, צריכים לנטרל אותו", אמרו הגורמים, "במיוחד על רקע שורה של ניסיונות פיגועים במערת המכפלה וסמוך לה".

אתמול נפגשו ראשי ההתיישבות היהודית בקריית ארבע וחברון עם אלוף פיקוד המרכז, גדי שמני, בשל הכוונה לפתוח את כביש הגישה למערת המכפלה (ציר ציון) לתנועת פלסטינים. לטענתם, "האלוף ושר הביטחון מעמידים את איכות החיים של הערבים על פני עצם החיים והביטחון של יהודים הנוסעים למערת המכפלה".

בחודשים האחרונים נעצרו כמה פלסטינים במחסום מג"ב ליד מערת המכפלה, לאחר שתיכננו לפגוע באנשי כוחות הביטחון. בשבוע שעבר הגיע למחסום כשעל גופו סכין באורך של כעשרה סנטימטרים. הסכין הוחרמה, והפלסטיני נעצר, והועבר לטיפול המשטרה. איש לא נפגע.

במקרה אחר שאירע בסוף החודש שעבר עצרו לוחמי מג"ב שני נערים פלסטינים החשודים שהתכוונו לבצע פיגוע דקירה במערת המכפלה בחברון. השניים הגיעו למחסום סמוך למערת המכפלה, ובחיפוש נמצאו ברשותם סכין ואולר. הם הועברו לחקירת כוחות הביטחון.

תגיות