אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עכשיו זה רשמי: קבוצות טרבלסי ו-KCPS יקימו קרנות מנוף צילום: שלום בר טל

עכשיו זה רשמי: קבוצות טרבלסי ו-KCPS יקימו קרנות מנוף

ההיקף הכולל של הקרנות יהיה 2.5 מיליארד שקל; השקעת הגופים המוסדיים בכל אחת מהקרנות גבוהה פי שלושה מהשקעת הממשלה

10.05.2009, 14:01 | הדר רז
משרד האוצר הודיע היום כי קבוצות טרבלסי ו-KCPS זכו בהליך לבחירת מנהלים לשתי קרנות מנוף חדשות, בהיקף כולל של 2.5 מיליארד שקל. השקעת הממשלה בשתי הקרנות יחד תסתכם בכ-600 מיליון שקל שיחולקו באופן דומה בין שתיהן. השקעת הגופים המוסדיים בכל אחת מהקרנות גבוהה פי שלושה מהשקעת הממשלה.

קבוצת "סנונית" בראשות גבי טרבלסי, גיא ועדיה וגיא זוקין, תנהל קרן מנוף בהיקף של 1.3 מיליארד שקל. קבוצת KCPS, בראשות גבי לב, שי איילון וצבי פורמן, תנהל קרן מנוף בהיקף של 1.2 מיליארד שקל.

שתי הקרנות החדשות, יצטרפו לקרן המנוף "בראשית" בראשותם של גבי פרל, צורי לביא, עמנואל וסרמן ורן גרודצקי אשר הוקמה בחודש מרץ האחרון.

קרנות מנוף הן קרנות השקעה משותפות לממשלה ולגופים המוסדיים בתחום החיסכון הפנסיוני, המיועדות לטפל באשראי החוץ בנקאי ובהסדרי חוב של חברות ישראליות. הכוונה המקורית של האוצר במסגרת קרנות המנוף היתה שהמדינה תשקיע עד 5 מיליארד שקל כנגד השקעה של הגופים המוסדיים באותן קרנות.

לאחרונה שינה האוצר את עמדתו, ומעבר לשלוש הקרנות שכבר החל הליך הקמתן לא יוקמו קרנות מנוף חדשות. בסופו של דבר, משרד האוצר משקיע בשלוש הקרנות 1.1 מיליארד שקל, כאשר ההיקף הכולל שלהן (כולל השקעת המוסדיים) הוא 4.5 מיליארד שקל. 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות