אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפתעה בשוק המזון: ציון בלס מונה למנכ"ל שטראוס ישראל

הפתעה בשוק המזון: ציון בלס מונה למנכ"ל שטראוס ישראל

בלס יחליף את גדי לסין, שישמש כנשיא ומנכ"ל הקבוצה. ב-3 השנים האחרונות כיהן בלס כמנכ"ל חטיבת המכירות של שטראוס. המועמדת שנחשבה למובילה לתפקיד היתה שלי שובל-שליט, סמנכ"לית שיווק קונצרני

11.05.2009, 10:03 | גלי ברגר

שטראוס גרופ הפתיעה היום את שוק המזון בישראל עם ההחלטה למנות את ציון בלס, מנכ"ל חטיבת המכירות של הקבוצה לתפקיד לתפקיד מנכ"ל שטראוס ישראל. בלס יחליף את גדי לסין, המיועד להחליף את ארז ויגודמן כנשיא ומנכ"ל הקבוצה.

"אחרי שנה וחצי של שינוי ארגוני והשקת זהות תאגידית חדשה אנחנו נמצאים בשלב של מעבר להתקפה, מי שאנחנו צריכים היום זה אדם עם ניסיון מאוד עשיר בניהול העסק, מנהיג שמכיר ויכול להשיג את היעדים האסטרטגים של שטראוס", כך הסביר גדי לסין, המנכ"ל המיועד של שטראוס גרופ את בחירתו בציון בלס, מנכ"ל חטיבת המכירות של הקבוצה, להחליפו כמנכ"ל שטראוס ישראל. התהליכים הארגוניים וההתמקדות של שטראוס פנימה גבתה מהחברה מחיר במכירות בישראל, ועתה יהיה על בלס להחזיר את הקבוצה לצמיחה במכירות ולהמשיף את הצמיחה ברווחיות.

לסין. "אנחנו נמצאים בשלב של מעבר להתקפה", צילום: סיון פרג לסין. "אנחנו נמצאים בשלב של מעבר להתקפה" | צילום: סיון פרג' לסין. "אנחנו נמצאים בשלב של מעבר להתקפה", צילום: סיון פרג

בלס אמנם אינו אישיות מוכרת המככבת בעיתונים, אך לפני כשנה השתתף בכנס מכירות של עיתון כלכליסט ובו דיבר על חשיבותו של איש המכירות בארגון.

בלס, בן 44, עובד בקבוצת שטראוס 15 שנה ומילא שורה של תפקידים. בשלוש השנים האחרונות כיהן כמנכ"ל חטיבת המכירות בשטראוס ישראל, והיה אחראי בין השאר על מיזוג חטיבת המכירות של שטראוס עם זו של עלית, וניהל את קבוצת המכירות הגדולה בישראל, המונה כ-2000 איש. בעברו כיהן כמנהל התפעול של מחלבת שטראוס והיה שותף בצוות הקמת המחלבה החדשה באחיהוד בסוף שנות ה-90. לאחר מכן היה סמנכ"ל התפעול של שטראוס מזון טרי, עם אחריות כוללת על כל מפעלי שטראוס.

"יש מעט מאוד אנשים שהצליחו לעשות מעבר מתחום של תפעול לתחום של מכירות, וציון עשה זאת בהצלחה", אמר לסין. לסין ובלס הולכים יחד שנים ארוכות. למעשה בלס החליף את לסין בתור סמנכ"ל המכירות של הקבוצה.

בלס ייכנס לתפקידו כמנכ"ל שטראוס ישראל וחבר הנהלת הקבוצה ב-15 ביוני 2009. גדי לסין יכנס לתפקידו כנשיא ומנכ"ל הקבוצה ב-1 ביולי 2009.

בשוק המזון הימרו כי שלי שובל שליט, מי שהייתה סמנכ"ל שיווק קונצרני והובילה את מהלך שינוי הזהות התאגידית של שטראוס, תמונה לתפקיד מנכ"ל שטראוס ישראל. לשאלה האם המיקוד של שטראוס בימים אלה הוא במכירות הבהיר לסין כי "50% מחברי ההנהלה הם אנשי שיווק מצטיינים. העוצמה של ההנהלה בתחום מאוד גדולה, ומאפשרת לנו למנות מנהל שהעוצמות שלו הן במנהיגות ובהיכרות עם הארגון ועם השוק".

בשטראוס קיימת מסורת למנות אנשי מכירות לתפקיד מנכ"ל. לסין החל את דרכו בתפקידי מכירות וגם גיורא בר דעה, מנכ"ל שטראוס צפון אמריקה, שהיה מנכ"ל שטראוס ישראל לפני לסין, גדל בחטיבת המכירות של עלית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות