אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שרם ופודים יציעו מחר הסדר לבעלי איגרות החוב של לידר צילום: מאיר פרטוש

שרם ופודים יציעו מחר הסדר לבעלי איגרות החוב של לידר

על פי ההצעה המתגבשת, התשלום הראשון שמיועד לסוף החודש, בסכום של 56 מיליון שקל, ישולם במועד או באיחור של כחודש; התשלומים הבאים ייפרסו על פני כמה שנים

16.05.2009, 22:55 | גולן חזני

אסיפת בעלי האג"ח של לידר תתכנס בבוקר (10:00) בבית ציוני אמריקה כדי לדון בניסיון של החברה להגיע להסדר עם בעלי האג"ח שלה.

בין הגופים המוסדיים הגדולים המחזיקים באג"ח של לידר נמצאים מנורה־מבטחים, הראל, אקסלנס ופריזמה. ל"כלכליסט" נודע כי מתגבשות הבנות ראשונות בין חלק מהמוסדיים לבין בעלי השליטה בחברה, יצחק שרם ויאיר פודים, ולידר תציע אותן לבעלי האג"ח במתווה מסוים כבר היום.

על פי ההצעה המתגבשת, התשלום הראשון שמיועד לסוף החודש, בסכום של 56 מיליון שקל, שהם 22.7% מהקרן והריבית השנתית על האג"ח, ישולם במועד או באיחור של כחודש. התשלומים הבאים ייפרסו על פני מספר שנים גבוה יותר, ובתמורה יקבלו בעלי החוב אופציה למניות במחיר נמוך או מנגנון אחר של המרה למניות, שיפצה אותם על ההסדר וידלל את בעלי המניות הקיימים.

מהבחינה הזו עשויה אקסלנס להיות בניגוד עניינים מסוים, שכן מלבד האג"ח אקסלנס מחזיקה גם בכ־11.5% ממניות לידר. האינטרסים שלה כנושה של החברה מצד אחד וכבעלת מניות מהצד השני עלולים להתנגש, ומעניין יהיה לראות כיצד תנהג. כמו כן יסכימו שרם ופודים על מגבלות משיכת שכר והקפאת דיבידנדים, וייתכן גם כי יסכימו להזרים מזומנים במידה מוגבלת לחברה.

ל"כלכליסט" נודע כי שלושה מבין ארבעת המוסדיים הגדולים אופטימיים לגבי האפשרות להסדר הוגן מבחינתם. מי שצפוי להתנגד למתווה הוא עו"ד גיא גיסין, שמייצג מחזיקי אג"ח קטנים יותר. במהלך השבוע שעבר קיימו איציק שרם ויאיר פודים המחזיקים בשליטה בלידר, פגישות עם המוסדיים, בהם ביקשו לדעת מהם דרישות המוסדיים.ההסדר הנו תנאי מבחינת בנק לאומי למתן הלוואה של 100 מיליון שקל ללידר, שבחלקו ישמש לפירעון האג"ח , ואשר ביום חמישי שלח מכתב לשרם ופודים בו דרש שיחזירו את הדיבידנדים והשכר שמשכו מהחברה בשנים האחרונות.

לידר גייסה לפני ארבע שנים 258 מיליון שקל בריבית של 4% בלבד. במהלך השנה הקרובה תצטרך לידר לפרוע אשראי בהיקף של 158 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות