אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התשלום הקבוע לבזק יתייקר ב-4% בעוד שבוע צילום: רונן טופלברג

התשלום הקבוע לבזק יתייקר ב-4% בעוד שבוע

החל מחודש יוני יעמוד התשלום הקבוע החודשי על 53.6 שקל לעומת 51.6 שקל כיום. במקביל יוזל מחיר דקת השיחה מבזק בשיעור שולי בלבד של 0.32% ויעמוד על 11.2 אגורות בשעת שיא ו-4.6 אגורות בשעות שפל

24.05.2009, 09:46 | אמיר טייג

התשלום החודשי הקבוע עבור קו טלפון של בזק יתייקר ב-3.8% בעוד שבוע, כך החליט משרד התקשורת המפקח על תעריפי החברה. החל מחודש יוני יעמוד התשלום הקבוע החודשי על 53.6 שקל לעומת 51.6 שקל כיום. במקביל יוזל מחיר דקת השיחה מבזק בשיעור שולי בלבד של 0.32% ויעמוד על 11.2 אגורות בשעת שיא ו-4.6 אגורות בשעות שפל. משרד התקשורת הודיע לבזק על החלטתו לעדכן את תעריפיה ביום ראשון האחרון. החברה דיווחה על כך במסגרת דוחות הכספיים לרבעון הראשון של 2009. הערכות הן כי החלטה זו צפויה להגדיל את ההכנסה הממוצעת של בזק מכל מנוי טלפון. הכנסה זו עמדה ברבעון הראשון של 2009 על 81 שקל לחודש.

עוד הודיע המשרד לבזק כי החל מחודש יוני יפחת תעריף השיחה הנכנסת לרשת בזק ב-0.32% בלבד. הפחתה שולית זו תהיה תקפה גם לגבי רשתות מפעילים פנים ארציים אחרים כמו HOT ו-012 סמייל. עלות זו עומדת כיום על 4.5 אגורות בשעות שיא ו-2.32 אגורות בשעות שפל, ואמורה להשתנות כלפי מטה בשברירי אגורות בלבד. המשמעות היא כי שינוי התעריפים השולי לא צפוי להשפיע על הרווחיות הגבוהה יחסית של HOT ו-012 סמייל בגין שיחות נכנסות.

אומנם מחיר קו בזק צפוי לעלות, אך בבזק לא מרוצים מכך. החברה נאבקת במשרד התקשורת מזה שנים רבות במטרה להסיר ממנה את פיקוח המחירים. החברה מבקשת לקבל לידיה את השליטה במחירים על מנת שתוכל להתמודד מול התחרות בתחום הטלפון הקווי. פיקוח זה מאפשר ל-HOT ו-012 סמייל להציע שירות זול יותר וכך לנגוס בנתח השוק של בזק באופן עקבי. במהלך הרבעון האחרון הפסידה בזק למתחרותיה כ-36 אלף קווי טלפון. יש לציין כי מעט יותר משליש מלקוחות בזק (כמיליון קווים) כבר משויכים למסלולי תעריפים, כלומר לא יושפעו משינוי התעריפים שיזם משרד התקשורת.

ההחלטה של משרד התקשורת לבצע שינוים בתעריפי בזק אינה טריוויאלית. במשך חמש השנים האחרונות ביצע המשרד מדי חודש יוני עדכון לתעריפי בזק בהתאם להמלצות ועדת התעריפים האחרונה, שהגישה המלצותיה בשנת 2003. תוקף המלצות אלו הסתיים בעדכון התעריפים הקודם בחודש יוני אשתקד. על פי המלצות ועדת גרונאו ממארס 2008, היה אמור המשרד להמשיך ולפחית רק את תעריף השלמת בשיחה ברשת נייחת ולא את יתר תעריפי בזק. עם זאת, מאחר שהמלצות גרונאו לא יושמו, החליט המשרד לנצל את זכותו ולמתוח את מדיניות התעריפים משנת 2003 לשנה נוספת ולעדכן את תעריפי בזק לפי המתווה הישן גם ביוני השנה. החישוב לפיו מתעדכנים התעריפים של בזק מתבסס על שינויי אינפלציה בניכוי מקדם התייעלות קבוע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
תודה לאל יש היום אחלא אלטרנטיבות, לא צריך את החברה העושקת הזו.
כמו חברת חשמל - עלוקות. תודה לאל, כל קו טלפון אחר עדיף על בזק. אני גמרתי איתם את הקריירה איך שהמציאו פלאפון, והיום יש לי הוט - פתר לי את כל הבעיות. עוד מעט יהיה טלפון באינטרנט, ואז אעמוד ואצפה בהנאה בקריסת החברה המוצצת דם הזו, וכל אוכלי החינם שלה !!!
יוסי , מגדל העמק  |  24.05.09
4.
כנראה שאנשים לא מבינים שבהוט משלמים חצי מחיר
אני עבדתי ב בזק און ליין בבאר שבע מוקד 199 וראיתי את החשבונות שאנשים משלמים לבזק . לי אישית יש קו של הוט בבית כל מי שיש לו קו בזק משלם פי שניים מהוט בדוק . בדיקה פשוטה תראו את החשבונות הקודמים שלכם בבזק ותתקשרו להוט ותראו ששילמתם פי שניים בחישוב כללי . לידיעתכם אם תחשבו את ההפרש לשנה תראו ששילמתם אלפיי שקלים יותר מהוט בשנה על אותו השירות בדיוק עם אותה החבילה . " אז שלא יעבדו עלייכם " נ.ב שוק עבדים בבאר שבע
אבי , באר שבע  |  24.05.09
לכל התגובות