אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפסדי עתק לבעלים של ליברפול: 42.6 מיליון ליש"ט צילום: בלומברג

הפסדי עתק לבעלים של ליברפול: 42.6 מיליון ליש"ט

הסיבה: הריבית על ההלוואה שלקחו כדי לרכוש את המועדון. ייתכן כי ייאלצו למכור את הקבוצה

06.06.2009, 12:54 | אוריאל דסקל
החברה של טום היקס וג'ורג' ג'ילט, שמחזיקה בבעלות ליברפול מהפרמיירליג – Kop Football Holdings – רשמה הפסד ענק השנה של 42.6 מיליון ליש"ט. חברת החשבונאות של המועדון, KPMG, הזהירה את הצמד שישנו "ספק משמעותי" לגבי היכולות שלהם ושל חברת האם להחזיק במועדון.

התחזית הקודרת מגיעה כשבוע לאחר שליברפול רשמה הכנסת שיא של 159.1 מיליון ליש"ט (לשנה שהסתיימה ביולי 2008) ורווח של 10.2 מיליון ליש"ט. היא קשורה להלוואת הענק שלקחו היקס וג'ילט – 350 מיליון ליש"ט כדי לרכוש ולממן את הוצאות המועדון. את ההלוואה צריכים השניים להחזיר עד ה-24 ביולי או לקחת אותה מחדש.

ההפסדים של "Kop Football" קשורים בעיקר לתשלומי הריבית – כ-36.5 מיליון ליש"ט בשנה - על הלוואת הענק שלקחו הצמד מבנק RBS והבנק האמריקאי וואקוביה. עם זאת, מקורות הקרובים לשניים אמרו ל"גרדיאן" שהם "רגועים" בהקשר של הבנק. עם זאת, כנראה וייאלצולמכור את המועדון. לפי "האינדיפנדט" - החברה חייבת לנושים ובנקים בסך הכל 421.6 מיליון ליש"ט.

רואי החשבון של KPMG מסרו ל"גרדיאן": "הבעלים של ליברפול הגבירו את המשא ומתן לגבי מימון מחדש של ההלוואה. עם זאת, יש ספק גדול עם הקבוצה וקבוצת האם שלה יכולים להמשיך במצב הנוכחי".

הכנסות המועדון עלו באופן משמעותי מ-133.9 מיליון ליש"ט ל-159 מיליון אבל כל ההשקעות לטווח הארוך שהבטיחו הבעלים האמריקאים, כולל בניית אצטדיון חדש, אינן יכולות להתבצע. בנוסף, ליברפול מתקשה להתמודד בשוק העברות השחקנים. באחרונה "פספסה" את גארת' בארי, קשר אסטון וילה שחתם במנ'צסטר סיטי, כיוון שלא יכלה להתמודד עם הכספים שיש לאבו דאבי. ההנחה היא שרפא בניטס, מנג'ר הקבוצה, יצטרך למכור שחקנים כדי לרכוש שחקנים שהוא מעוניין לחזק איתם את ליברפול.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות