אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קיצוצים ב-ZON: כמעט חצי מהמהנדסים פוטרו לקראת השקת המוצר

קיצוצים ב-ZON: כמעט חצי מהמהנדסים פוטרו לקראת השקת המוצר

החברה המבטיחה של מייסדי ג'אנגו עופר וילנסקי ודרי שריבמן קרובה להשיק את המוצר שלה, שיאפשר לשתף משאבי רשת ולהאיץ את מהירות העברת המידע בין מחשבים, ולאחרונה פיטרה 10 מעובדיה

18.06.2009, 17:59 | אסף גלעד

חברת ZON נטוורקס, החברה המבטיחה של מייסדי ג'אנגו עופר וילנסקי ודרי שריבמן, פיטרה לאחרונה כ-10 עובדים. ל"כלכליסט" נודע כי הפיטורים נעשו לאחר שמרבית שלבי פיתוח המוצר הסתיימו, ובחברה מתכננים להשיק אותו בתוך 3 חודשים, תחת השם "הייפרנט" (HyperNet).

החברה נוסדה בשנה שעברה והצליחה לגייס 7 מיליון דולר ערב המשבר הכלכלי, מהקרנות תמיר-פישמן DFJ, מגמה וטרילוג'י. וילנסקי ושריבמן גייסו לחברה במהירות קרוב ל-30 מהנדסי תוכנה, והחלו לעבוד על מימוש הפטנט שרשמו, שלמעשה מעולם לא מומש קודם לכן: שיתוף משאבי רשת המוני.

המוצר, שמהותו נשמרה תחת מעטה של חשאיות רבה, מאפשר האחדה וירטואלית של משאבי המחשוב בין מחשבים שונים, באמצעות טכנולוגיה של וירטואליזציה. מחשוב P2P אם תרצו, שיאפשר להאיץ פי כמה וכמה את מהירות הגלישה והעברת המידע בין מחשבים. לפי מקורות, המערכת בשלבי ניסוי אחרונים, ובשבועות הקרובים תיפתח לגרסת פיילוט ראשונה עבור הציבור הרחב (גרסת אלפא).

ZON היא החברה השנייה שהקימו יחד וילנסקי ושריבמן, לאחר הצלחתם בג'אנגו, חברת התקשורת שנמכרה ל-NDS תמורת 107 מיליון דולר.

בתגובה לידיעה אמר מנכ"ל זון, עופר וילנסקי, כי החברה "עברה למבנה שטוח יותר" על מנת לפעול בצורה יעילה יותר, לאחר שהתברר שמספר מצומצם של מהנדסים מספיק כדי להמשיך בפעילותה. "אני מקווה שלאחר השקת המוצר נוכל להעסיק צוות גדול יותר", הוסיף וילנסקי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות