אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יבואנית מותג הייסנס בישראל: מאחורי תביעת ניופאן עומדים מניעים נקמניים של המנכ"ל צילום: אוראל כהן

יבואנית מותג הייסנס בישראל: מאחורי תביעת ניופאן עומדים מניעים נקמניים של המנכ"ל

חברת אקזיט הגישה את כתב הגנתה בעקבות תביעה שהגישה ניופאן נגדה בינואר בה נטען כי אקזיט גזלה ממנה לכאורה את ייצוג הקונצרן הסיני בישראל

29.06.2009, 12:01 | מארק שון

קבוצת אקזיט, יבואנית ובעלת הזיכיון של חברת האלקטרוניקה הסינית "הייסנס" בישראל, הגישה אתמול (א') לבית משפט המחוזי בפתח תקווה את כתב ההגנה שלה בעקבות תביעה שהגישה נגדה חברת ניופאן. בתביעה שהוגשה בינואר השנה טענה ניופאן שאקזיט גזלה ממנה לכאורה את ייצוג קונצרן הייסנס בישראל לפני שנה וחצי.

ניופאן תובעת מאקזיט ומהחברה הסינית הייסנס כ-7.8 מיליון שקל בטענה ששתי החברות יחד הצליחו לגזול ממנה באמצעות קנוניה את זכות ההפצה הבלעדית של הייסנס לאחר שהוציאו ממנה סודות מסחריים בעזרת דרור דנון.

דנון, שכיהן בין 2002 ל-2007 כמנכ"ל ניופאן לייף, פרש בספטמבר 2007 והקים את חברת אקזיט. כיום מחזיק דנון ב-25% מהחברה ומשמש כמנכ"ל.

אקזיט טוענת כעת בכתב ההגנה, כי מניעי התביעה נקמניים ומאחוריה עומדים מניעים אישיים של מנכ"ל ניופאן, צבי גיור, המבקש לפגוע בהצלחתה המסחרית של אקזיט ובפרט במנכ"ל אקזיט דנון.

אקזיט דוחה את טענותיה של ניופאן וכותבת, כי טענות ניופאן על גזילת סודות מסחריים ומוניטין משוללות יסוד, שכן בעת ששימשה ניופאן כנציגת הייסנס בישראל היא נמנעה במתכוון מלהשקיע משאבים ולבצע פעולות שיווקיות לקידום המותג, בגלל הסכם שיתוף פעולה עם הקונצרן הסיני "האייר". כתוצאה מכך, לא עמדה ניופאן ביעדי המכירות שהוצבו לה על-ידי קונצרן "הייסנס" הסיני, והזיכיון הועבר לידי קבוצת אקזיט.

אקזיט מיוצגת באמצעות עו"ד נועם רונן ויפתח פרבר ממשרד גורניצקי, ניופאן מיוצגת באמצעות עוה"ד רובי בכר ומיכל סלע ממשרד פישר בכר חן וול אוריון.

מחברת ניופאן נמסר בתגובה: "הניסיון להפוך את התביעה לעניין אישי לא יצלח ואנו בטוחים כי הדברים יתבררו בבית המשפט והאמת תצא לאור".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות