אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת הכספים: קצבת ילדים מוגברת לא תותנה בלימוד במוסד חינוך מוכר צילום: אלכס קולומויסקי

ועדת הכספים: קצבת ילדים מוגברת לא תותנה בלימוד במוסד חינוך מוכר

במסגרת הדיון המסכם על חוק ההסדרים הוסרה כליל ההתניה והקצבאות יגדלו החל מאוגוסט; גם מס הבריאות האחיד של 90 שקל יצא מהחוק

07.07.2009, 17:44 | נעמה סיקולר והדר קנה

הדיון בוועדת הכספים הופסק הערב ויתחדש מחר. מוקדם יותר, במסגרת הדיון המסכם בוועדת הכספים על חוק ההסדרים, פוצל הסעיף המתנה קצבת ילדים מוגברת בלימוד של הילד במוסד חינוך מוכר. ההתניה הוסרה כליל מחוק ההסדרים ונותרה רק ההתניה של קצבאות הילדים במתן חיסונים לילדים. מדובר בקצבאות שיינתנו החל מהילד השני ועד לרביעי לילדים שנולדו מ-2003 ואילך.

במשרד האוצר דרשו כי הקצבאות יקוצצו להורים שלא יעמדו במספר תנאי סף, למשל הילדים יצאו מחזקת הוריהם הביולוגיים או אינם לומדים במוסד חינוכי מוכר, או אם לא קיבלו את החיסונים עליהם ממליץ משרד הבריאות. בשבועות האחרונים נרשמה התנגדות לשני הסעיפים האחרונים, עניין הלימוד במוסדות חינוך מוכרים פוצל כאמור מהחוק.

מדובר בסעיף חוק שהוא תיקון לחוק הביטוח הלאומי והוא תולדה של ההסכמים הקואליציונים. היקפו - 1.5 מיליארד שקל. על פי סעיף החוק, הקצבאות יגדלו החל מאוגוסט השנה ובהדרגה, מסכום של 159 שקלים לילד עד לסכום האחיד של 259 שקלים בעוד 3 שנים.

מסתמן: לא יוטל מס בריאות אחיד

מוקדם יותר בדיון, הוצעה מחוק ההסדרים גם ההצעה להטיל מס בריאות אחיד של 90 שקלים. בדיונים המקדימים אמרו חברי הוועדה כי הצעה זו תפגע במאות אלפי שכירים המקבלים שכר נמוך מתחת לשכר המינימום, ובעשרות אלפי עוזרות בית שישלמו מס בריאות גבוה מהסכום הנדרש מהם היום.

 

שתי הנקודות השנויות ביותר במחלוקת בחוק - הטלת מע"מ על פירות וירקות ועל שירותי התיירות, לא יעלו להצבעה לאחר שראש הממשלה נסוג בו אמש מהכוונה למסותם. החורים בתקציב ייסגרו באמצעות שינויים בתוכנית הפחתת המסים של נתניהו, בין היתר הפחתה מתונה יותר במס ההכנסה בשנה הקרובה וביטול ההקלה במס החברות.

"אם אני אהיה יו"ר ועדת הכספים בשנה הבאה לא יהיה חוק הסדרים כזה", אמר בפתח הדיון יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני. "היתה מהפכה צבאית אתמול בלילה, שמרנו אותה בסוד ועכשיו נלך להצביע", אמר.

הדיון מתנהל על רקע תרעומת גדולה באוצר על סיבוב הפרסה שביצע ראש הממשלה נתניהו בעניין המע"מ על פירות וירקות. את אמירותיהם מאחורי הקלעים ובמסדרונות הכנסת ביטא ח"כ חיים אורון: "כאשר הזיגזג מתרחש פקידי האוצר לא בעניין, הם מגיעים לוועדה ומביאים את עמדת הממשלה שהיא לא תמיד עמדתם ואחרי זה כשיש זיגזג מישהו אחר מקבל את מחיאות הכפיים ואני לא אספר כאן מה הם אומרים במסדרונות על מה שקרה אתמול". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
תתבישו לכם - גזענים בעלי דיעות קדומות
לפי עניות דעתי כל כותבי הטוקבקים כאן הם או עשירים משועממים או פנסיונרים שכבר מזמן לא זכאים לקצבאות הילדים או סתם כאלו שאינם מחוברים למציאות. לנו בכל אופן יש שלושה ילדים קטנים ובעבורנו תוספת בקיצבאות היא תוספת אוכל בשבילם כפשוטו! (ושלא יטיפו לי שלא הייתי צריכה להביא אותם... הם נולדו למצב כלכלי הרבה יותר טוב מהיום ולשני הורים שעבדו ועדיין עובדים מאוד קשה כדי לחיות בכבוד ולא על גבו של אף אחד) אז תחברו את עצמכם למציאות!!!!!!!!!
הילה , מרכז  |  08.07.09
3.
די לסחתנות החרדית
כל מי ששולח את ילדיו לימודים חסרי תוחלת, לא מגיע לו ולו שקל אחד בעבור זה במקום שממשלת ישראל תתנה את הקצבה בלימודי מדע ומחשבים, היא שוב מתקפלת לדרישות המטופשות של החרדים. דרישת הסף צריכה להיות - ראש ממשלה שלא משתמש בביטוי "בעזרת השם" ממשלת נתניהו הביתה - ראש ממשלה אתיאסט עכשיו !!!!
אסי  |  07.07.09
לכל התגובות