אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המירוץ של נתניהו: מבקש להביא רפורמת הקרקעות להצבעה חוזרת - עוד השבוע צילום: מיכאל קרמר

המירוץ של נתניהו: מבקש להביא רפורמת הקרקעות להצבעה חוזרת - עוד השבוע

חברי הכנסת מנסים לגבש פשרה; בין השאר נבחנת הצעתם של בוגי יעלון ודניאל הרשקוביץ - ולפיה העברת הקרקעות לידיים פרטיות לא תישא אופי של בעלות מלאה, אלא של חכירה לתקופה קצובה

25.07.2009, 19:15 | נעמה סיקולר

ראש הממשלה בנימין נתניהו נחוש להביא את הרפורמה במינהל מקרקעי ישראל להצבעה חוזרת במליאת הכנסת לקראת סוף השבוע, לפני היציאה לפגרת הקיץ. זאת, לאחר שביום רביעי נכשל נתניהו בהעברת הרפורמה בכנסת.

הצורך לקיים הצבעה עוד השבוע הביא חברי כנסת לנסות ולגבש פשרה שתאפשר את העברת הרפורמה - באופן שיחסוך לנתניהו מבוכה נוספת.

מאמצי הפשרה מתמקדים בהצעתם של השר בוגי יעלון (ליכוד), אחד המתנגדים לרפורמה, ויו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ דניאל הרשקוביץ, שגם סיעתו מתנגדת לרפורמה במתכונתה הנוכחית. השניים מציעים לקבוע כי העברת הקרקעות לידיים פרטיות לא תישא אופי של בעלות מלאה אלה חכירה לתקופה קצובה שתסתכם בעשרות שנים בלבד.

מאמצי הפשרה מתמקדים בעניין זה, מאחר שההתנגדות לרפורמה נוגעת ברובה להעברת הבעלות בקרקעות לידי ידיים פרטיות, או לטענת המתנגדים לרפורמה - לידי בעלי ההון.

 

נושא העברת הקרקעות כבר צומצם משמעותית פעם אחת לפני ההצבעה על ידי ועדת המשנה לוועדת הכלכלה שדנה ברפורמה. זו החליטה כי הרפורמה לא תחול על כל קרקעות המדינה אלא על 4% בלבד שהם כ-800 אלף דונם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
מקרקעי ישראל והממסד
ביקשתי להוסיף ממד אחרי שבמלחמה נפל טיל ממש ליד הבית בקרית חיים (למזלי לא התפוצץ). הדירה מהוונת. העיריה ישר נתנה רשות. מקרקעי ישראל ביקשו 9,000 ש"ח להסכמה. כתבתי לכל המשרדים ונעניתי - "תפתור את הבעיה עם מקרקעי ישראל". ממשרד וילנאי שהיה אחראי על המיגון האזרחי נעניתי ע"י הדובר, "השר עוסק בענייני בטחון(!) ואל תפריע לו בעיניינך." הגעתי לשלש מסקנות: 1. אף אחד לא שם זין על האזרח. 2. מקרקעי ישראל מושחתים. 3. נשבעתי שלעולם לא אצביע למפלגה שוילנאי ימלא בה איזה תפקיד.
קצין פנסיונר , קרית חיים  |  26.07.09
לכל התגובות