אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מותג טורקי: חברה טורקית תייצר שמן ומרגרינה עבור "המותג" צילום: עמית מגל

מותג טורקי: חברה טורקית תייצר שמן ומרגרינה עבור "המותג"

על פי ברנד פור יו, המחזיקה ב"מותג", נתנה החברה הטורקית מחירים נמוכים לעומת יצרניות ישראליות, ולכן היא נבחרה

18.08.2009, 09:35 | אורנה יפת

חברת ברנד פור יו, יצרנית המותג הפרטי "המותג" לרשת הרביעית (רשתות שיווק פרטיות), מרחיבה את פעילותה בתחום מוצרי היסוד. ל"כלכליסט" נודע שהחברה חתמה על הסכם עם חברת Turyag הטורקית, שתייצר סדרת שמנים ומרגרינות עבור "המותג". כיום משווקת ברנד פור יו קמח, שמן זית ופסטה, והיא בוחנת להיכנס לתחום הסוכר.

Turyag נחשבת אחת היצרניות הגדולות בטורקיה של שמן ומרגרינה, ובעבר היתה בבעלות הנקל העולמית. לדברי שלומי ניסים, בעלים ושותף בברנד פור יו, החברה הטורקית נתנה לברנד פור יו מחירים נמוכים לעומת יצרניות ישראליות, ולכן היא נבחרה. "אנחנו מעדיפים לייצר בארץ ובעבר שיתפנו פעולה עם שמן תעשיות, אבל הם הציבו לנו תנאים קשים וסיימנו את העבודה איתם אחרי שלושה חודשים. גם יבואני השמן המקומיים הרגו אותנו מבחינת המחירים, ולכן החלטנו למצוא שותף מקומי בטורקיה ולייבא ממנו שמן ומרגרינה". ל־Turyag שטחי גידול של תירס, חמניות וסויה, ועל כן היא שולטת בכל שרשרת הייצור, דבר שמוזיל עלויות גם עבור ברנד פור יו.

ברנד פור יו תשקיע במהלך 300 אלף שקל ביבוא ובהתאמת המוצרים לתקן הישראלי. בשלב ראשון תשיק בארץ שמן סויה, קנולה, תירס ושמן חמניות, בהיקף של 500 אלף בקבוקים בחודש. את תחום המרגרינות בוחנת החברה, כיוון שמדובר בקטגוריה קשה יותר, ולכן יושקו פחות יחידות בתחילת המהלך.

 

בכוונת ברנד פור יו להיכנס בתקופה הקרובה לעוד קטגוריות של מוצרים, בהם מרקים מוכנים, צ'יפסים קפואים, קרמבו, נוזל לניקוי כללי ומרככי כביסה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות