אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לין מקים ארגון מעסיקים חדש שיתמקד ביחסי עבודה צילום: אוראל כהן

לין מקים ארגון מעסיקים חדש שיתמקד ביחסי עבודה

נשיא איגוד לשכות המסחר: לשכת התיאום פיתחה תלות בהסתדרות והפסיקה למעשה לייצג את המגזר העסקי בנושא יחסי עבודה

23.08.2009, 13:23 | מיקי פלד

איגוד לשכות המסחר מתכונן להקים ארגון מעסיקים חדש שייתן מענה לבעלי עסקים שאינם חברים באחד הארגונים הקיימים ויתמחה ביחסי עבודה. בימים אלו עורך האיגוד סקרים בקרב מעסיקים לבחון את הנכונות לחברות בארגון שכזה, בעלות של כ-200 שקל בשנה.

אושר לקריאה שניה ושלישית קנס של עד 200 אלף שקל למעביד שיפגע במקים ועד עוד אושר בוועדת העבודה והרווחה - מעביד לא יוכל למנוע כניסת נציג ארגון עובדים למקום עבודה לשם קידום הזכות להתאגד. אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר: "אפילו למשטרת ישראל אין כוח שכזה" מיקי פלד, 2 תגובותלכתבה המלאה

בתדריך כתבים שנערך היום (א') אמר נשיא האיגוד, אוריאל לין, כי הצורך בקיומו של ארגון מעסיקים שכזה נובע מכך שלשכת התיאום של הארגונים הכלכליים הפסיקה למעשה לייצג את המגזר העסקי בנושא יחסי עבודה, שכן היא פיתחה תלות בהסתדרות.

"אנשי הלשכה סבורים כי היא אינה יכולה לקבל דבר ללא תמיכת ההסתדרות. זה מצב מסוכן למגזר העסקי". צבי עמית, יו"ר ועדת העבודה באיגוד, אמר כי הארגון החדש יספק שירותים בתחום המידע השוטף בדיני עבודה, פתרון בעיות פרטניות וייצוג מעסיקים מול ארגוני עובדים.

מעסיקים ולא מעבידים

כמו כן, מתכוון לין לעתור לבג"ץ נגד החוק הקובע כי לנציג ארגון עובדים מותר להיכנס לשטח העסק. לין אמר כי "החוק אינו מגביל את נציגי ארגון העובדים במספר הכניסות ופוגע בזכות הקניין של המעסיק". לדבריו, אם בג"ץ לא יפסול את החוק, עליו לפחות להגדיר מהו מספר הכניסות המקסימאלי המותר על-פיו, על-מנת ליצור איזון בין זכות העובדים להתארגן בוועד וזכות המעסיק לשמור על קניינו.

במסגרת הארגון המתוכנן, אמור להתבצע שיתוף פעולה עם הסתדרות העובדים הלאומית, כמו לדוגמא זה שסוכם לפני כחודשיים בין לין לבין יו"ר הע"ל, יואב שמחי. בין השאר, יכניסו בעלי העסקים את נציגי הע"ל למקום העבודה, על-מנת שאלו יתארגנו בה ולא בהסתדרות. כמו כן, מתכננים לין ושמחי ליזום הצעת חוק שתחליף את השימוש בספר החוקים במילה מעבידים במילה מעסיקים. יוזמות נוספות של לין הן הגדלת השיעור המינימלי להפכיתו של ארגון עובדים כגון ההסתדרות לכזה היכול לייצג את כלל העובדים בעסק משליש למעל 50%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
הגיע הזמן להקים ארגון עובדים יציג חדש
נכון מר לין הגיע הזמן להקים גם ארגון עובדים חדש אשר יביא לידי ביטוי את השינויים שהתחוללו בבשלושת העשורים האחרונים .ארגון נקי משחיתות המבוסס על מפלגה פוליטית =פרולטריון, אמיתי , שיוכל לנקות את האורוות בשוק העבודה ולייצג את עובדי היי-טק ועובדי הזבל והנקיון ,מזכירות עובדים זרים המיובאים לצורכי עבודה שיחתמו הסכמי הדדיות וישלמו מס חבר.ייצג עורכי דין ורואי חשבון במקום הלשכות המסואבות . צריך ארגון עובדים ח ד ש . לפרק את הקיימים גם הע"ל וגם ההסתדרות "החדשה" .
gidon ben yakov , מרכז  |  23.08.09
3.
רק המעסיקים אשמים
החוק הזה הוא תגובת יתר לניצול מחפיר של עובדים . אם צריך חוק כדי שעובד יקבל כיסא או ילך לשרותים. אם עובד שמנסה להתארגן, מוצא עצמו מפוטר מייד, אם יש ריבוי של העסקת עבדי חברת כח אדם, אז החוק הזה הוא תגובת הנגד המתבקשת. לפני שאתה תוקף, תבדוק איפה טעו המעסיקים שאתה עומד בראש הארגון שלהם.
אוליבר טוויסט  |  23.08.09