אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לשכת העצמאים: מחזורי העסקאות בענף המסעדות התכווצו ב-10% צילום: יריב כץ

לשכת העצמאים: מחזורי העסקאות בענף המסעדות התכווצו ב-10%

ירידה של 10.5% נרשמה גם במחזורי העסקאות של המהנדסים והאדריכלים, זאת בניגוד לעלייה במחזורי העסקאות של החוקרים הפרטיים. הניתוח מתבסס על נתוני רשות המסים למחצית 2009

24.08.2009, 12:43 | נעמה סיקולר

מחזורי העסקאות בענף המסעדות התכווצו במחצית הראשונה של 2009 ב-10.2% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, כך עולה מדו"ח שהוציאה הבוקר לשכת ארגוני העצמאים והעסקים (לה"ב) המתבסס על נתונים שנמסרו לה מרשות המסים.

מחזורי העסקאות של המהנדסים והאדריכלים רשמו ירידה של 10.5% במחזור ובמוסכים נרשמה ירידה של 8.1%. יחד עם זאת חשוב לציין שמדובר בנתונים שנכונים למחצית הראשונה של השנה ועל פי הערכות בשוק, הגם שטרם התקבלו הנתונים הסופיים, בחודשיים האחרונים נרשמה התאוששות במחזורי העסקאות.

מנתוני רשות המסים המשווים את מחזור העסקאות בענפים עצמאים שונים במחצית השנה הראשונה של 2009 לעומת המחצית הראשונה של 2008, עולה כי גם שמאי המקרקעין, המסחר הקמעונאי באופטיקה ומורי הנהיגה נפגעו מהמשבר הכלכלי ורשמו ירידות של 6.4%, 6.3% ו-5% בהתאמה.

עלייה במחזורי העסקאות של העצמאיים נרשמה בענף החוקרים הפרטיים (17.7%), בתחום ייעוץ המס עלייה של 9.3%, מחזורי העסקאות של שמאי הביטוח רשמו עלייה של 4% וסוכני הביטוח עם עלייה של 2.8%.

לדברי נשיא להב עו"ד יהודה טלמון, "האבטלה והירידות בשוק ההון גרמו לציבור להקטין צריכה בכל תחום שנתפס כמותרות ולקצץ בביקור במסעדות, בטיפול ברכב במוסך ובשימוש בשמאים ובאדריכלים. מסתבר שאפילו על הוצאת רישיון נהיגה חושבים פעמיים בשעת מיתון". למרות ההערכות על התאוששות במחזורי העסקאות במחצית השנייה של השנה סבור טלמון כי המשבר רחוק מסיום "אסור להיות שאננים ולחשוב כי נתוני המחצית השנייה של 2009 כבר יראו שינויי מגמה" אמר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות