אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עדי קייזמן מוכר את השליטה באסים צילום: אוראל כהן

עדי קייזמן מוכר את השליטה באסים

קייזמן רכש את השליטה בחברה ביוני 2008 תמורת 41.4 מיליון שקל וכעת הוא מוכר את השליטה תמורת 13 מיליון שקל בלבד לחברת נץ בונד'ס. זו תהיה זכאית ל-40% מעליית הערך של אסים בשלוש השנים הקרובות

26.08.2009, 14:08 | גיל קליאן

ביוני 2008 רכש קייזמן את שליטה בחברת אסיםתמורת 41.4 מיליון שקל. היום (ד') דיווחה החברה כי קייזמן מוכר את השליטה בה, באמצעות חברת ADO שבשליטתו, לחברת נץ בונדסתמורת 13 מיליון שקל. נץ בונדס תהיה זכאית ל-40% מעליית הערך של אסים במהלך שלוש השנים הקרובות.

קייזמן רכש את השליטה באסים באמצעות רכישה של 30 מיליון שקל בהנפקת זכויות של החברה, ורכישה נוספת של מניות מבעלי השליטה הקודמים של החברה בסכום של 11.4 מיליון שקל. התמורה שייקבל קייזמן עוד כפופה להתאמות של ההון העצמי החברה - כך שהתמורה עלולה לגדול או לקטון, אך נכון לעכשיו מחיר המכירה נמוך ב-28.4 מיליון שקל מהמחיר בו רכש קייזמן את השליטה לפני 14 חודשים בלבד.

בתקופתו של קייזמן הגיעה החברה למצב בו היא נאלצת להגיע להסדר עם בעלי החוב שלה. מהלך זה כלל כמה ישיבות סוערות עם בעלי האג"ח של החברה. כעת נסחרות אגרות החוב של החברה בתשואה לפדיון של כ-30%.

עם רכישת השליטה בחברה צוטט קייזמן בהודעת החברה לעיתונות: "רכישת אסים השקעות הינה הזדמנות עסקית מצוינת לאיי.די.או. שתאפשר לה לבסס את פעילותה באמצעות שתי זרועות עיקריות, זרוע הנדל"ן המניב בברלין וזרוע פיתוח הנדל"ן באמצעות אסים השקעות הפועלת היום בעיקר ברומניה ובבולגריה. בכוונת הקבוצה להרחיב את פעילות הנדל"ן לאוקראינה ולמדינות נוספות". כעת ברור כי התוכניות הגדולות של קייזמן לא יתממשו.

בעלי השליטה החדשים של אסים הם רו"ח צבי איציק וניב אהרוני, שרכשו בסוף יוני את השליטה בחברת ש. בר משרגא בר תמורת כ-7.2 מיליון שקל, ושינו את שם החברה לנץ בונדס. החברה, שמכרה בעבר את פעילותה בתחומי התשתית, מתמקדת תחת הבעלות החדשה בהשקעה באיגרות חוב סחירות של חברות בקשיים, והשקיעה כבר 6.8 מיליון שקל בחברת הנדל"ן סיביל ג'רמני.

התשלומים לקייזמן יתבצעו כך: 4 מיליון שקל ישולם במעמד חתימת ההסכם, מיליון שקל ישולמו בתוך שנה ממועד חתימת ההסכם, 4 מיליון שקל בתום שנתיים ו-4 מיליון שקל בתוך 3 שנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות