אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלמוג ים סוף עלולה לממש נכסים כדי לעמוד בתשלומים לבעלי האג"ח צילום: רפי דלויה

אלמוג ים סוף עלולה לממש נכסים כדי לעמוד בתשלומים לבעלי האג"ח

לחברה שבשליטת אלי פפושדו התחייבויות של 46.2 מיליון שקל עד יולי 2010 ומזומנים של 19 מיליון שקל נכון לסוף הרבעון השני

26.08.2009, 17:47 | ענת ציפקין

אלמוג ים סוף, חברת הנדל"ן מקבוצת מלונות ים סוף שבשליטת אלי פפושדו, עלולה להתחיל לממש נכסים על מנת לפרוע את התחייבויותיה. אלמוג ים סוף סיכמה את חצי השנה האחרונה עם הון חוזר שלילי בהיקף של 29 מיליון שקל, ותזרים מזומנים שלילי בגובה של 1.7 מליון שקל. כך עולה מדוחות החברה שפורסמו היום (ד').

בשורה התחתונה מדווחת החברה על רווח נקי של חצי מיליון שקל בלבד בסוף הרבעון החולף, בהשוואה לרווח נקי של 10.6 מיליון שקל ברבעון מקביל אשתקד. הכנסותיה הצטמקו ל-3.5 מיליון שקל, לעומת 34 מיליון שקלים בתקופה מקבילה אשתקד, בעיקר מכיוון שהחברה סיימה פרויקטים שההכרה בהכנסתם התבצעה בשנים 2007-8.

"על אלמוג ים סוף לפרוע התחייבויות בשל אג"ח סדרה א', ריבית לתאגידים בנקאיים והתחייבויות אחרות בגובה של 46.2 מיליון שקל עד יולי 2010, ו-44.1 מיליון שקל נוספים עד יולי 2011", הוסיפו רואי החשבון בסקירה המלווה את הדוחות שפירסמה החברה.

אלמוג ים סוף כותבת כי על מנת לשרת את חובותיה, בכוונתה לפעול למימוש נכסים נוספים, גיוס חוב נוסף, או פניה לחברה האם לצורך קבלת מימון, זאת לצד שימוש במקורות תזרימיים שצפויים להתקבל ממכירת דירות בפרויקטים השונים של החברה.

בחודש פברואר האחרון שילמה אלמוג ים סוף למחזיקי האג"ח שלה את מלוא תשלום הקרן השני והריבית שנצברה בסך של 16 מיליון שקל, אך לאחר פרעון הקרן והריבית הסתכמו יתרות המזומנים ושווי המזומנים בקופתה של אלמוג ים סוף ל-19 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות