אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכונס של מניות גאידמק באוסיף ביקש 8 מיליון שקל - ויסתפק בכשליש מכך

הכונס של מניות גאידמק באוסיף ביקש 8 מיליון שקל - ויסתפק בכשליש מכך

בית המשפט קבע כי עו"ד פיני יניב יקבל 1.5 מיליון שקל - ועוד תוספת מאמץ מיוחד של 60% מהסכום

30.08.2009, 19:08 | מארק שון

ביהמ"ש המחוזי בת"א קבע היום כי שכר הטרחה של כונס הנכסים של ארקדי גאידמק במכירת חלקו בחברת אוסיף, עו"ד פיני יניב, יעמוד על 2.5 מיליון שקל. יניב נאלץ לבסוף להתפשר לאחר שבתחילה ביקש שביהמ"ש יאשר לו שכר טרחה בסכום של כ-8 מיליון שקל, לאחר מכן הוגשה הודעה בהסכמת הכנ"ר על סכום של 3.5 מיליון שקל. לבסוף פסקה השופטת דניה קרת על שכר של 2.5 מיליון שקל: 1.5 מיליון שקל ועוד תוספת מאמץ מיוחד של 60% מהסכום.

בספטמבר 2008 הגיש בנק מזרחי טפחותבקשה למינוי כונס נכסים בשל חוב של 158 מיליון דולר של ארקדי גאידמק לבנק. ביהמ"ש העניק צו כינוס על כ-3.7 מיליון מניות של חברת אוסיף השקעות ופיתוח (חלקו של גאידמק בחברה) ששועבדו לטובת הבנק. לאחר הליך התמחרות ארוך נמכרו המניות בתמורה ל-135 מיליון שקל.

משרדו של עו"ד יניב העסיק חמישה עורכי דין ושתי מתמחות בתקופת החגים לצורך הכינוס, והושקעו בתיק 1,850 שעות. בבקשה המתוקנת שעמדה על 3.5 מליון שקל נכתב כי על פי חישוב ממוצע של 250 דולר לשעה מתקבלת תוצאה של 1.8 מיליון שקל בגין הטיפול כולו ו-1.6 מיליון שקל בגין הטיפול של הכונס.

השופטת קרת קבעה: "מקובלת עליי טענת הכונס כי הושקעה אכן עבודה מואמצת בתיק זה, למרות העובדה כי המימוש עצמו בוצע בסופו של דבר בתקופה של חודשיים. חודשיים אלה היו מאומצים, הוגשו מספר רב של בקשות בתיק והתקיימו דיונים בהתראה קצרה אשר דרשו תגובה מיידית. נראה כי תוספת מאמץ מיוחד בשיעור 60% תהווה תגמול ראוי בנסיבות העניין". 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות