אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם ברלוסקוני ימכור את מילאן לקדאפי? צילום: בלומברג

האם ברלוסקוני ימכור את מילאן לקדאפי?

לפי דיווח ב"לה רפובליקה" ראש ממשלת איטליה הציע לשליט לוב לרכוש את המועדון ב-600 או 800 מיליון יורו

05.09.2009, 15:17 | סוכנויות הידיעות

סילביו ברלוסקוני עשוי למכור את מילאן למועמר קדאפי, שליט לוב. כך לפי דיווח ביומון "לה רפובליקה".

 

נשיא מילאן וראש ממשלת איטליה טס לטריפולי בשבוע שעבר כדי להיות חלק ממסיבות 40 השנה לשלטונו של קדאפי בלוב ושם גם הציע לשליט לרכוש ממנו את המועדון. בני משפחת קדאפי היו מוערבים בכדורגל האיטלקי כספונסרים ובעלי מניות של יובנטוס ורומא. בנו של קדאפי, סעדי, גם היה שחקן של קבוצת פרוג'יה האיטלקית - בה גם השקיע מכספו.

מבחינת ברלוסקוני מכירת המועדון למשפחת קדאפי תשרת היטב את האינטרסים של שתי המדינות. לפי הדיווח, הבנק המרכז בלוב ומוסדות פיננסים נוספים במדינה מצפון אפריקה כבר הבטיחו ערבויות להשתלטות הקרבה.

לפי הדיווח, ברלוסקוני – שמאז שנות השמונים השקיע ממיטב כספו כדי להפוך את מילאן לקבוצת פאר אירופאית – כבר לא רואה במועדון כ"נכס אסטרטגי" ואף רואה בה כגורם שמפריע לקריירה הפוליטית שלו.

העיתון טוען כי קדאפי ישלם בין 600 מיליון יורו ל-800 מיליון יורו עבור מילאן – סכום גדול לכל הדעות אבל אחוז קטן מסכום הפיצויים שתשלם איטליה ללוב על השנים בה היתה תחת שליטה (5 מיליארד יורו).

חברת Fininvest, שמחזיקה במילאן מטעם ברלוסקוני, הכחישה שראש הממשלה של איטליה מעוניין למכור את המועדון. "אין שום תוכניות למכור את מילאן או מניות שלה", נמסר מהחברה. בעבר קושרו מספר גורמים לרכישת הקבוצה של ברלוסקוני. בין השאר דובר על קבוצה שמורכבת מאנשי עסקים ישראלים וגם ADUG, הבעלים של מנצ'סטר סיטי, היתה מקושרת לרכישת ה"רוסונרי". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות