אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אטיאס: בשבועות הקרובים ישווקו כ-5,300 יח"ד ברחבי הארץ צילום: יואב גלאי

אטיאס: בשבועות הקרובים ישווקו כ-5,300 יח"ד ברחבי הארץ

מטרת תוכנית השיווק של משרד השיכון היא להוזיל את מחירי הדיור ולקדם תוכניות של דיור בר השגה עם התמקדות בזוגות הצעירים. המכרז הגדול ביותר עתיד לצאת בבית שמש ולכלול 2,185 יחידות דיור

07.09.2009, 15:54 | אורי חודי

משרד הבינוי והשיכון ומינהל מקרקעי ישראל עומדים להזרים לשוק בשבועות הקרובים 5,302 יחידות דיור חדשות, כך הודיע היום (ב') השר אריאל אטיאס.

פרשנות חסר פרופורציות התוכנית של השר אטיאס מקדמת בעיקר מגזר אחד - החרדי אורי חודי, 5 תגובותלכתבה המלאה

"אנחנו רואים בנושא הדיור את אחד הנושאים הדחופים ביותר והמשמעותיים ביותר בשנים הקרובות", אמר אטיאס במסיבת עיתונאים בתל אביב. לדבריו, "יש עלייה מתמדת במחירי הדיור ודירה היא לא עוד מוצר בשוק. צריך לאפשר לזוג צעיר רכוש דירה במדינה ואנחנו עומדים להכתיב מדיניות חדשה של שיווק. נכון להיום ההיצע בשוק נמוך מהביקוש, וזה כך כבר לאורך שנים. יש מספיק קרקע מתוכננת ואנחנו נמשיך להשקיע משאבים כדי שיהיה מלאי מתוכנן שיעלה על הביקוש. זו המטרה שאנחנו שואפים להגיע אליה".

לדברי אטיאס, כמות יחידות הדיור אותה עומדים המשרד והמינהל לשווק בשבועות הקרובים איננה עומדת להיות חד פעמית: "מדובר במהלך רב פעמי, אנחנו נוציא החוצה מתחמי דיור גדולים גם בהמשך". שינוי נוסף עליו דיבר אטיאס כחלק מהתוכנית החדשה הוא שיווק הדירות במתחמים גדולים ובמתחמים קטנים יחד כדי שלא רק הקבלנים הגדולים יוכלו לגשת אליהם. "אנחנו רוצים שלמתחמים יוכלו לגשת כולם, דבר שיגביר את התחרות במשק ויגרום להוזלת המחירים".

במסיבת העיתונאים הוצגו המקומות בהם יתמקד שיווקן של 5,302 יחידות הדיור. המכרז הגדול ביותר עתיד לצאת בבית שמש ולכלול 2,185 יחידות דיור. מקומות נוספים הם יבנה, עם 555 יחידות דיור, קרית גת עם 567 יחידות דיור, 282 יחידות דיור בקריית מוצקין, 147 יחידות דיור בטירת הכרמל, 216 יחידות דיור באשדוד, 199 יחידות דיור ברמלה, 130 יחידות דיור בנתניה, 72 יחידות דיור בכפר כנא, 125 יחידות דיור בעילוט, 400 יחידות דיור בעפולה, 96 יחידות דיור בקרית מלאכי, 55 בירוחם ו-34 בדימונה. המספר הקטן ביותר של יחידות הדיור שישווק, 21 במספר, הוא דווקא בתל אביב-יפו.

היעד המוצהר של תוכנית השיווק המאסיבית הוא להוזיל את מחירי הדיור ולקדם תוכניות של דיור בר השגה עם התמקדות בזוגות הצעירים. בעוד כארבעה חודשים צפויים לצאת לשיווק עוד כ-4,000 יחידות דיור בירושלים, ראשון לציון, ראש העין, אשדוד, מודיעין, נתיבות וייתכן שגם בבאר שבע.

מנהל מינהל מקרקעי ישראל, ירון ביבי, אמר: "זו תחילתו של מאמץ שבו אנו מראים לשוק שיש מספיק קרקע" אמר ביבי, "המבחן האמיתי שלנו יהיה לשמור על רצף של שיווק ברמות גבוהות יותר ממה שהיה עד כה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

39 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

36.
תבורך השר אטיאס !!!
אני נשוי 8 שנים ויש לי שני ילדות ועדיין אין לי דירה בטירת כרמל . המחיר היום לא ריאלי בכלל , מליון שקל לדירת 5 חדרים זה לא ריאלי לטירת כרמל !!! ולכל צרי העין הוא לא דואג רק למיגזר שלו השינוי בסלולרי זה לכולנו ומחיר הדירות זה לכולנו מהיום אני בוחר רק בש"ס !!! שנה טובה לכל עם ישראל !!!
שי , טירת כרמל  |  08.09.09
לכל התגובות