אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יצחק תשובה: מהמעברה לפלאזה צילום: עומר הופמן

יצחק תשובה: מהמעברה לפלאזה

בעל השליטה בקבוצת דלק משרטט את 5 התחנות שהשפיעו על חייו

17.09.2009, 07:27 | יצחק תשובה

המעברה בשבות עם

שם הכל התחיל. כבן למשפחה ברוכת ילדים ודלת אמצעים, גדלתי בחדר אחד עם 11 נפשות. בגיל צעיר נאלצתי לצאת לעבוד כדי לפרנס: בימים עבדתי בבניין ובחקלאות, ובלילות למדתי. עשינו הכל כדי לשרוד. אם יש מסר אחד שחשוב לי להעביר לכל הצעירים והצעירות, הוא שאף פעם אל תפסיקו להאמין בעצמכם. אתם צריכים תמיד להמשיך ולהילחם על מה שאתם מאמינים בו. הכל תלוי בכם. אם אני התחלתי מכלום והגעתי, תודה לאל, לאן שהגעתי - אז כל אחד מכם יכול להצליח. והוא יצליח. אני ההוכחה לכך.

רכישת השליטה בדלק

בשנת 1998 רכשתי את השליטה בדלק. במרוצת השנים נהפכה דלק מחברה שהתמקדה בעיקר בתחנות דלק בישראל וברכב לקבוצה גלובלית, עם השקעות ואחזקות בכל העולם. אין לי שום ספק שבזכות המנהלים והעובדים הנאמנים והטובים של הקבוצה עשינו כברת דרך ארוכה ונמשיך לגדול, לשגשג, להתחדש ולצמוח. החברה תמשיך להיות סינרגטית ולהתפתח בתחומים שבהם היא עוסקת, ותמשיך להוכיח את עצמה בעתיד, כפי שעשתה עד היום.

רכישת מלון הפלאזה בניו יורק

כילד קטן היו לי הרבה חלומות. זה היה הדבר היחיד שלא עלה כסף, ולא היתה לי שום בעיה לחלום על הרבה דברים שאני רוצה לעשות. אני זוכר שהייתי יושב על חוף הים בנתניה ומסתכל על האנשים שיושבים למעלה, בבתי המלון. תמיד חלמתי שיום אחד גם אני אזכה לבנות מלון גדול ומפואר שאנשים יתארחו בו. במהלך השנים קנינו הרבה בתי מלון בכל העולם, אבל אין ספק שגולת הכותרת היא הרכישה של מלון הפלאזה בניו יורק. בפעם הראשונה שראיתי אותו ידעתי מיד שאין עוד נכס במיקום כזה, עם היסטוריה מפוארת שכזאת, בשום מקום בעולם. על כזה חלמתי.

הפלאזה בניו יורק, צילום: יונתן קסלר הפלאזה בניו יורק | צילום: יונתן קסלר הפלאזה בניו יורק, צילום: יונתן קסלר

הצגת חזון תעלת הימים בוועידת הנשיא

חזון וחלום תעלת הימים, המשותף לנשיא המדינה שמעון פרס ולי, היה ונשאר אחד הפרויקטים המשמעותיים והחשובים שברצוני לקדם. מדובר בפרויקט שכל כולו שלום באמצעות עשייה ושיתוף פעולה כלכלי. אני מאמין שהפרויקט יביא לצמיחה כלכלית באזור כולו וייתן תקווה למדינות האזור שניתן ואפשר להגיע למציאות אחרת. באמצעות עשייה משותפת ושיתוף פעולה כלכלי ניתן ליצור באזור שלנו מציאות חדשה, כזו של שכנות טובה, אחווה והערכה הדדית. בכוונתי להמשיך לקדם את תעלת הימים, וכולי תקווה שנזכה לראות אותה קורמת עור וגידים בהקדם.

תגליות הגז הטבעי לאורך חופי מדינת ישראל

 

שנת 2009 תהיה ללא ספק ציון דרך היסטורי, חשוב ומשמעותי עבור מדינת ישראל בכל הקשור לתחום האנרגיה. תמיד קיווינו ששוק האנרגיה הישראלי יכול להתבסס על גז כחול־לבן, והיום החלום נהפך למציאות. הודות לתגליות הגז האחרונות מדינת ישראל לא צריכה יותר להיות תלויה בגורמים זרים, היא יכולה להתבסס על מקורות האנרגיה שלה. אין לי ספק שתגליות הגז יביאו לצמיחה כלכלית אדירה. בכוונתנו להמשיך ולקדוח קידוחים נוספים, ובעזרת השם נמצא גם תגליות נוספות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

28 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

28.
איך שדדנו את הקופה והרמנו את האף מעל כולם
מפרגנים כן מחכה שיפול לו שקל מהכיס אבל האמת שכולם מחכים לנפילתו אחרי לבייב ואז שוב המדינה תרוץ לעזור לטיקונים קודם לבן של הירשזון וחרי ללבייב ועוד מעט לאיש מנתניה תשאלו את האיש למי עזר בחיים ולמי תרם ואיזה בית חולים לילדים הקים אם עשה מצוה אחת בחיים שלו אני בעוד עשרה ימים מבקש סליחה בבית הכנסת בזרבה קרוב למקום שבו נולדנו שתהיה שנה טובה שנה גשומה על ישראל ושגלעד שליט יחזור הביתה מהר ושוב שנה טובה לכל העם שמגן על היהודים
עלי בבא ו40 השודדיפ , טריפולחטניה  |  20.09.09
27.
על הצלחתו של תשובה מרחפת עננה כבדה
לעשות עיסקאות ולעשות כסף זה לא הכל בחיים. על עסקיו של תשובה מרחפת עננה כבדה של שכחת זכויותיו של הגיאולוג יוסי לנגוצקי שבזכותו התגלה הגז, תשובה כלל לא הכיר את יוסי לנגצקי קודם גילוי הגז, אך התגלגלה לפתחו בעיה מוסרית, שהגיאולוג יוסי לנגוצקי נשאר בלי כלום, אדם הגון היה מוצא דרך להעניק לו אחוז או שניים מתגלית הגז. הציבור ידע להחזיר לתשובה כגמולו אם יעשה זאות. בסופו של יום טוב אם יזכרו מתשובה את שמו ולא את שמנו.(בנתיים לתשובה יש יותר שמן טוב משם טוב, ולקראת יום הכיפורים מוטב ששמו והגינותו ימצאו ביטוי במעשים).
עופר שמיר , רמת גן  |  20.09.09
לכל התגובות