אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סרוסי: "דוגל בבנקאות זהירה שמעדיפה תשואה נמוכה וסיכונים נמוכים" צילום: אוראל כהן

סרוסי: "דוגל בבנקאות זהירה שמעדיפה תשואה נמוכה וסיכונים נמוכים"

"על קובעי המדיניות בישראל לחזור ולבחון כיצד לשפר את הפיקוח והרגולציה בשוק האשראי החוץ-בנקאי", הוסיף יו"ר בנק הפועלים – שדיבר בטורקיה בכנס שבו אירח הבנק עשרות ראשי בנקים עולמיים

04.10.2009, 08:33 | תומר זלצר

יו"ר דירקטוריון בנק הפועליםיאיר סרוסי ומנכ"ל הבנק ציון קינן אירחו הבוקר (א') בטורקיה עשרות ראשי בנקים מרחבי העולם. האירוע התקיים במסגרת הכנס השנתי של קרן המטבע הבינלאומית והבנק העולמי באיסטנבול. בנאומו באירוע אמר סרוסי כי "בנקאות זהירה, שאני מאמין ודוגל בה, מעדיפה במקרים רבים מצבים שבהם תשואה נמוכה מלווה בסיכונים נמוכים".

בנאומו חזר סרוסי על הערכת כלכלני בנק הפועלים שלפיה בשנת 2010 יעלה שיעור צמיחת התמ"ג בישראל לרמה של 3%. לדברי סרוסי, "בשנים הקרובות יהוו הלימות ההון, הנזילות והערכה נכונה של הסיכונים נושאים מרכזיים בתוכנית האסטרטגית של בנק הפועלים. הביטחון והאמון של הלקוחות תלויים במידה רבה ברמת המקצועיות שבה מטפל הבנק בנושאים אלו ולכן אני ועמיתי מייחסים חשיבות רבה ביותר לתחומים אלה".

"מובן מאליו שהכיוונים העסקיים שבהם נבחר להתמקד בתכניות העבודה ל-2010-2012, שנדונות בימים אלה בהנהלה ובדירקטוריון, ייקבעו בראש ובראשונה על-ידי תרומתם לרווחיות הבנק", אמר יו"ר בנק הפועלים. "עם זאת, כל דיון על התשואה הצפויה מפעילות מסוימת חייב להיות מלווה בדיון לגבי הסיכונים. תשואה וסיכון הם שני פרמטרים שהדיון בהם חייב להתקיים ביחד ובו-זמנית, לא בנפרד. בנקאות זהירה, שאני מאמין ודוגל בה, מעדיפה במקרים רבים מצבים שבהם תשואה נמוכה מלווה בסיכונים נמוכים, מאשר ההפך. המשבר האחרון המחיש עד כמה מכרעת בחשיבותה היא קריאה נכונה של החשיפות לסיכונים השונים".

סרוסי סיפר כי קיים פגישות עם קובעי מדיניות ומקבלי החלטות ממדינות רבות ועם גורמים פיננסיים בינלאומיים. "הופתעתי ושמחתי לגלות כי רוב בני שיחי היו מודעים היטב לכך שכלכלת ישראל בכלל, ומערכת הבנקאות הישראלית בפרט, גילו עמידות גבוהה יחסית מול הזעזועים שעברו על הכלכלה העולמית בשנה וחצי האחרונה", אמר יו"ר בנק הפועלים.

עם זאת, הדגיש סרוסי, ישראל לא יצאה ללא כל פגיעה מן המשבר העולמי, וטרם חזרה לרמות הצמיחה הכלכלית של אמצע העשור. "שיפור בשוק העבודה, תוך צמצום האבטלה, והתייצבות ואף ירידת רמת הסיכונים בשוק האשראי – כל אלה הם תנאים הכרחיים להתבססות ההתאוששות של המשק הישראלי מהמיתון של השנה האחרונה".

סרוסי, שבעברו כיהן כמנהל פעילות בנק ההשקעות "מורגן סטנלי" בישראל, התייחס גם לשוק החוץ-בנקאי בישראל: "השוק החוץ בנקאי הוא חשוב כמשלים למימון הבנקאי. על קובעי המדיניות בישראל לחזור ולבחון כיצד לשפר את הפיקוח והרגולציה בשוק האשראי החוץ-בנקאי. תפקיד הרגולציה בעתיד יהיה לקבוע את הכללים שיאפשרו את צמיחת השוק החוץ-בנקאי, תוך הקפדה על בקרת סיכונים".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות