אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קורס ייחודי בביה"ס למנהל עסקים ברוסיה: איך להתמודד עם שוחד וביורוקרטיה צילום: shutterstock

קורס ייחודי בביה"ס למנהל עסקים ברוסיה: איך להתמודד עם שוחד וביורוקרטיה

בית הספר היוקרתי סקולקובו במוסקבה מציע תוכנית לימודים שתכין טוב יותר את הסטודנטים למציאות הכלכלית של ימינו

04.10.2009, 13:54 | אולגה ויניאר

נשיא רוסיה, דמיטרי מדבדב, השתתף בפתיחת שנת הלימודים בבית ספר היוקרתי למנהל עסקים "סקולקובו" שבמוסקבה. בטקס השתתפו אנשי עסקים מרוסיה ומהעולם ובהם גם ראש ממשלת סינגפור לי קואן יו. בית הספר שנוסד לפני שלוש שנים מתאפיין בתוכניות לימודים ייחודיות ושיתוף פעולה הדוק עם אנשי עסקים מקומיים ובתי השקעות בולטים השותפים לפיתוח תוכניות הלימוד. תוכנית הלימודים המיוחדת והמהפכנית מורכבת מ-30% הרצאות פרונטאליות וסמינריונים ו-70% פרויקטים מעשיים אותם סטודנטים מבצעים ברוסיה, סין, הודו וארה"ב. בשנה האחרונה ללימודים על הסטודנטים להקים עסק משלהם ולאחר שיצליחו להוכיח כי התוכנית העסקית שלהם ברת יישום, יקבלו מימון מקרן הון סיכון של "סקולקובו".

בין אנשי העסקים אשר נרתמו לפרויקט מיוחד זה היה גם רומן אברמוביץ' אשר תרם להקמת בית הספר. מדבדב, הביע תקווה כי בית הספר החדש יוכיח את עצמו ובוגריו יהיו למומחים ממעלה ראשונה. הוא גם הזכיר כי מעולם לא הייתה ברוסיה השכלה פורמאלית שהכינה מנהלי עסקים ולרוב נאלצו הצעירים לרכוש השכלה בחו"ל.

בתוך כך תוכנית הלימודים של המוסד הצעיר מושכת הרבה עניין גם מחוץ לרוסיה. עיתון ניו יורק טיימס שם לב כי בין הקורסים אותם ילמדו בבית ספר ישנם כאלה העוסקים בסוגיות השוחד, ביורוקרטיה וחקיקה חלקית. דיקן בית הספר, ווילפריד וונהונאקר אמר כי תוכנית הלימודים שגובשה תכין טוב יותר את הסטודנטים למציאות הכלכלית של ימינו. "המודל שנלמד עד כה התיישן, ועלינו לחשוב צעד אחד קדימה". הוא מדגיש כי צוות המרצים נבחר בקפידה ובבית ספר מלמדים מומחים מכל העולם. המיקוד של התוכנית הוא על השווקים המתעוררים – הודו, רוסיה, סין, ברזיל. כאשר חשיבות עליונה מוענקת לביצוע העבודה המעשית בשטח.

גם הסטודנטים יכולים להגיע אל "סקולקובו" גם מחו"ל. הלימודים מתנהלים בעיקר באנגלית. השנה, מציין וונהונאקר בשל המשבר מספר הנרשמים גבוה במיוחד. רבים מהנרשמים לתואר שני הם יזמים מנוסים אשר עבדו בעולם העסקים 7-10 שנים.

תגיות