אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יזמי חברת Vizmo: מתקיימים מפרסים צילום: גיל נחושתן

יזמי חברת Vizmo: מתקיימים מפרסים

החברה תייצג את ישראל בגמר תחרות הסטארט-אפים של אינטל וברקלי; Vizmo זכתה השנה בתחרות הישראיל ביזטק

14.10.2009, 18:41 | אסף גלעד
חברת הסטארט-אפ ויזמו (Vizmo) מהטכניון היא המתמודדת הישראלית בתחרות הסטארט-אפים היוקרתית של אינטל שתיערך בחודש הבא בברקלי, זאת לאחר שזכתה בתחרות האזורית שכללה את ארצות מזרח אירופה, תורכיה וישראל.

בתחרות הגמר תתמודד ויזמו על פרס של 25 אלף דולר, זאת לאחר שזכתה אמש בעשרת אלפים דולר. ויזמו כבר זכתה מוקדם יותר השנה במקום השני בתחרות הישראלית ביזטק, שם זכתה בפרס של 30 אלף שקל. רצף זכיות זה מקנה לשני היזמים תומר לונדון ואסף רווח, העובדים על החברה במקביל ללימודיהם, סכום של קרוב ל 70 אלף שקל, וזאת לאחר שקיבלו 5,000 דולר מפרויקט החדשנות של הטכניון. לוויזמו מקורות מימון עצמאיים, אבל  אסף רווח מדגיש כי החברה פתוחה להשקעות נוספות: "יש לנו מספר לקוחות ישראלים בקנה, ואנחנו אמנם יודעים לעבוד רזה, אבל ככל שנקבל השקעה מוקדם יותר כך נוכל להספיק יותר בפחות זמן".  

ויזמו משתמשת ביכולות טלפונים סלולריים על מנת לאפשר ללקוחות המתקשרים אל מרכזי שירות להשתמש בפונקציות שירות עצמי מתפריט הטלפון. באמצעות היישום של ויזמו ניתן יהיה להזמין, למשל, כרטיס טיסה ישירות מהסלולר. שני המייסדים הם סטודנטים בפקולטה להנדסת חשמל שיזמו את הרעיון, ומפתחים את המיזם במקביל ללימודיהם. רווח מגלה כי מספר חברות ישראליות כבר הביעו עניין בהתקנת השירות. 

בחצי הגמר המזרח-אירופי, שנערך אמש באוניברסיטת תל אביב תחת השם Novotech וכלל 15 חברות סטארט-אפ ממזרח ומרכז, מהן 3 מישראל, זכתה במקום הראשון חברת Portcaer התורכית, שפיתחה חיתול מהפכני המאפשר לבצע בדיקת שתן באמצעות החיתול עצמו. ויזמו הישראלית זכתה במקום השני ובמקום השלישי זכתה מיינדפוינט מבולגריה, שפיתחה לוח אלקטרוני לכיתת לימוד. שלושת הזוכות עולות, כאמור, לשלב הגמר שייערך בברקלי שבקליפורניה בחודש הבא.

אל התחרות ניגשות מדי שנה חברות סטארט-אפ בתחומים מגוונים: מוליכים למחצה וחומרה, ביוטכנולוגיה, סלולר ואלחוט, בית דיגיטלי ואלקטרוניקה ביתית, תוכנה קמעונאית וצרכנית, אנרגיה ויצירת כוח וננוטכנולוגיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות