אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארדן: האיום הגרעיני מקשה על הממשלה להתייחס לנושא פליטת גזי חממה צילום: אביגיל עוזי

ארדן: האיום הגרעיני מקשה על הממשלה להתייחס לנושא פליטת גזי חממה

השר להגנת הסביבה: "הממשלה קיבלה החלטה להפחית 20% מצריכת החשמל על ידי התייעלות אנרגטית. היא רק שכחה לתרגם את זה לתוכנית פעולה"

22.10.2009, 17:42 | רויטל חובל

"כשיש איום גרעיני איראני על ישראל, קשה להשיג את תשומת לב הממשלתית לעניין הפחתת פליטת גזי חממה", כך אמר גלעד ארדן, השר להגנת הסביבה, בפאנל שעסק בנושא סביבה בוועידת הנשיא המתקיימת בירושלים.

האו"ם לא הכליל את ישראל בפרוטוקול קיוטו ולמעשה עד היום אין שום מחויבות על ישראל להפחית פליטת גזי חממה. ההערכה היא שהוועדה הבינלאומית שתיערך בקופנהגן בדצמבר הקרוב תיקבע יעדי הפחתה גם על ישראל. ארדן מקווה שישראל תוכל להציב לעצמה יעדים מחמירים במידת הניתן.

"ישראל אמרה לעצמה שהעולם יעשה את העבודה בשבילה. למדיניות הזו אין שום הצדקה. אני סבור שמדינת ישראל מחויבת להפחתת פליטות כמו כל מדינות העולם. אנחנו סובלים ממחסור במשקעים כמו גם עלייה בטמפטורות. הצורך בהתפלה לא בא רק ממחדלים של פולטיקאים. ישראל לא יכולה להגיד שהיא מדינה מפותחת ולכן אנחנו צריכים לנקוט בפעולות הכי שאפתניות כדי לשמש דוגמה באזור המזרח התיכון להפחתת פליטות גזי החממה", הוסיף ארדן.

לדבריו, "עד היום ישראל לא עשתה כמעט דבר כדי לעודד הפחתה בצריכת החשמל. הממשלה קיבלה החלטה להפחית 20% מצריכת החשמל על ידי התייעלות אנרגטית. היא רק שכחה לתרגם את זה לתוכנית פעולה. גם בעניין השימוש באנרגיות מתחדשות, היא לא דאגה איך לממש את היעד. בעיניי היעד הזה הוא לא שאפתני, צריך להעלות את היעד ל 20% במקום 10% (ייצור חשמל מאנרגיות מתחדשות). ראינו את סולל ואת אורמת, ובוודאי שאם היו תמריצים, היה מתפתח פה שוק, כמו שהתפתח שוק ההייטק".

אן מארי אידראק, השרה לסחר חוץ של צרפת, סיפרה על המאמץ שקיים בפריז לשכנע אנשים לעזוב את הרכבים שלהם ולעבור לאופניים. לדברי אידראק, בפריז קיימת מערכת שירות לאופניים, אותה ניתן לשכור באמצעות כרטיס חודשי או שנתי וניתן להחזירם בלי להתעסק בתחזוקה ובעלות נמוכה.

אידראק סיפרה כי שוחחה עם מייסד בטר פלייס. לדבריה, "מה שמעניין ברעיון שלו הוא לא הטכנולוגיה של המצברים, אלא רעיון השירות בתחנות הטעינה.

"אנחנו במישור הממשלתי מנסים לשפר חוקים ולתת תמריצים, חשוב לנו שהטכנולוגיה תהיה חדשנית, אך גם שיהיו שירותים שנלווים אלה. זה מעודד חדשנות, תעסוקה שיהיו לאחד המנועים החשובים ביותר לצמיחה ירוקה", אמרה אידראק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות