אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המכרז החדש של ערוץ 10 יוצא היום לדרך צילום: עמית שאבי

המכרז החדש של ערוץ 10 יוצא היום לדרך

בכירים בשוק הטלוויזיה מעריכים: יהיה קשה למצוא מתמודדים חדשים למכרז

26.10.2009, 06:56 | מיכל תוסייה כהן

המאבק על קיומו של ערוץ 10 עשוי להגיע היום להכרעה עם פרסומו של מכרז חדש. יו"ר מועצת הרשות השנייה, נורית דאבוש, סירבה לבקשת ערוץ 10 לשימוע בטרם פרסום המכרז, ומכאן שהיום יתקיים מכרז חדש. "סוגיית הארכת זיכיונה של ישראל 10 מוצתה עד תום", כך כתבה דאבוש במסמך רשמי שהוציאה לערוץ 10.

"בניגוד לתיאור העובדות במכתבכם, כידוע לכם מעולם לא היה 'הסדר מוסכם' בדבר הארכת זיכיון ישראל 10, אלא מדובר בהצעות להסדר שהוגשו על ידי ישראל 10 ונבחנו על ידי הגורמים המקצועיים".

מכתבה של דאבוש מגיע בתגובה למכתב שנשלח על ידי עורכי הדין של ערוץ 10 בעקבות החלטתו של המשנה ליועץ המשפטי לממשלה אבי ליכט לפרסם היום את מכרז ערוץ 10.

"לא תיתכן סגירת ערוץ טלוויזיה מבלי לקיים לו שימוע", כתבו עורכי הדין, וטענו כי ההחלטה לפרסום המכרז ללא מתן זכות שימוע לערוץ היא הפרה של הבטחות מפורשות שניתנו להם על ידי המועצה, "בניגוד לכללי הגינות שלטונית בסיסיים". "פרסום מכרז חדש ירעיד את אמות הספים ומשמעותו היא החשכת המסך לזמן רב ולמעשה סגירת הערוץ", כך נכתב. לדברי בכיר בשוק הטלוויזיה, "אולי מבחינה משפטית אי אפשר להימנע מלצאת למכרז חדש, אבל זה לא צעד חכם. במיוחד לנוכח העובדה שעכשיו יש חוק חדש שמנסה להציל את הערוץ. זה נותן תחושה שדברים במדינה הזאת לא מתנהלים כמו שצריך. זו מדינת חלם".

בכנסת מנסים להציל את הערוץ

 

אף שזרוע אחת של המדינה - מועצת הרשות השנייה - החליטה לפרסם היום את המכרז של ערוץ 10, באופן פרדוקסלי הזרוע השנייה - הכנסת - החליטה לנסות להציל את הערוץ. הצעת החוק הפרטית של הח"כים נחמן שי (קדימה) וכרמל שאמה (ליכוד) להארכת זיכיונו של ערוץ 10 בשנתיים נוספות הוגשה אתמול לממשלה בבקשה להליך חקיקה מזורז, וביום רביעי החוק אמור לעבור קריאה טרומית. גם משרד האוצר מתכנן להגיש הצעת חוק ממשלתית להארכת זיכיונו של הערוץ, אשר תפרט במדויק איך הערוץ יחזיר את חובותיו במלואם.

בכירים בשוק הטלוויזיה מעריכים כי בטווח זמן כה קצר של כמה חודשים עד תום הזיכיון של ערוץ 10 יהיה קשה למצוא מתמודדים חדשים למכרז. זאת, במיוחד לנוכח הכישלון הצורב של ערוץ 10. יותר ממיליארד דולר הושקעו בערוץ מצד הבעלים יוסי מימן, רון לאודר וארנון מילצ'ן, אך הערוץ עדיין עומד בפני קריסה. לאודר כבר התייאש מזמן והפסיק להזרים כספים, וגם מימן הכריז לא מכבר כי אין לו כוונה להמשיך לממן את הערוץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות