אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": שחקן החיזוק החדש של שטיינמץ: עו"ד רם כספי צילום: אוראל כהן

בלעדי ל"כלכליסט": שחקן החיזוק החדש של שטיינמץ: עו"ד רם כספי

כספי ייצג את בני שטיינמץ במגעים להסדר חוב של חברת הנדל"ן סקורפיו מול המוסדיים ובנק הפועלים

03.11.2009, 07:04 | גולן חזני

בני שטיינמץ וחברת סקורפיו שכרו את שירותיו של עו"ד רם כספי לייצג אותם בהסדר החוב מול מחזיקי איגרות החוב ובנק הפועלים - כך נודע ל"כלכליסט".

כספי כבר השתתף בכמה ישיבות מקדמיות שקיימה סקורפיו עם הגופים המוסדיים, כדי לשמוע את הלך הרוח בשוק לקראת גיבוש הסדר. ל"כלכליסט" נודע שגם שטיינמץ עצמו השתתף בחלק מהפגישות.

ההחלטה לשלב את כספי במגעים להסדר מהווה שינוי משמעותי בגישתו של שטיינמץ, שעד כה שיגר לפגישות עם נציגי שוק ההון את יו"ר סקורפיו דוד גרנות ואת המנכ"ל שמעון מנחם. גם החלטתו של שטיינמץ להשתתף בחלק מהפגישות עם אנשי השוק מסמלת מפנה, לאחר שנמנע מפגישות כאלה גם כאשר סקורפיו גייסה חוב לפני כשלוש שנים.

כספי מצטרף למעשה לצוות הקיים הכולל את גרנות, מנחם ועו"ד פיני רובין. בתקופה האחרונה התקיימו התייעצויות עם המוסדיים הגדולים כדי לגבש הסדר שיהיה מקובל גם על נושה נוסף של החברה, בנק הפועלים. "המטרה היא לקיים את ההסדר בתוך שקיפות מלאה והסכמה לבצע פריסה של החוב ותשלום מלא שלו", אמר עו"ד יאיר כספי ממשרדו של רם כספי.

עוד נודע ל"כלכליסט" כי כבר נבחרה נציגות של בעלי אג"ח הכוללת את פסגות, מגדל, כלל ומנורה. מחזיקה גדולה נוספת, הראל, לא תשתתף בנציגות מאחר שיו"ר סקורפיו גרנות חבר באחת מוועדות ההשקעה שלה, והדבר מהווה ניגוד עניינים.

סקורפיו הודיעה אתמול כי החלה במגעים עם גופים מוסדיים לביצוע הסדר. חובותיה לבעלי האג"ח (סדרה א') עומדים על 140 מיליון דולר, ואילו לבנק הפועלים חבה החברה 100 מיליון דולר.

בסקורפיו סירבו להגיב לדברים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות