אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שרי האוצר של ה-G20: להמשיך בתוכניות הסיוע הממשלתיות - עד להתאוששות מלאה צילום: בלומברג

שרי האוצר של ה-G20: להמשיך בתוכניות הסיוע הממשלתיות - עד להתאוששות מלאה

גייתנר: הפסקת הסיוע עלולה לפגוע בכלכלה; ראש ממשלת בריטניה: לשקול הטלת מיסוי על עסקאות פיננסיות

07.11.2009, 21:06 | סוכנויות הידיעות

שרי האוצר של מדינות ה-G20 המתכנסים בסקוטלנד הסכימו היום כי יש להמשיך להעניק סיוע ממשלתי - עד להתאוששות מלאה.

שר האוצר האמריקאי, טימותי גייתנר, אמר כי "תהליך הצמיחה החל", אבל הזהיר כי הפסקת הסיוע הממשלתי כעת עלולה לפגוע בכלכלה. הוא הוסיף כי נתוני האבטלה שפורסמו אתמול בארה"ב מלמדים כי האווירה הכלכלית עדיין בעייתית.

מוקדם יותר, אמר ראש ממשלת בריטניה, גורדון בראון, כי הגיע הזמן לשקול הטלת מיסוי על עסקאות פיננסיות.

בראון, שאירח את הפגישה, אמר כי הגיע הזמן "לדון בשאלה האם אנו זקוקים לחוזה כלכלי וחברתי טוב יותר שישקף את האחריות הגלובלית של מוסדות פיננסיים לחברה". אולם הוא הדגיש כי בריטניה לא יכולה לפעול לבדה, ושעל כל המרכזים הפיננסיים העיקריים ליישם את האמצעים שיינקטו, לחזק את האמצעים הקיימים ולהבטיח את היציבות של המערכת הפיננסית הבינלאומית.

הכנס שנערך בסנט אנדרוז בסקוטלנד הוא האחרון שבריטניה מארחת ולכן היא ניצלה את הבמה כדי לקדם נושאים מהותיים מבחינתה לצמיחה הכלכלית העתידית של העולם.

שר האוצר הבריטי אליסטיר דארלינג דחק במשתתפים להגיע להסכם בדבר חלוקת העלות של הלחימה בשינויי האקלים לפני כינוס האו"ם בנושא התחממות כדור הארץ בחודש הבא. לדברי דארלינג, הבכירים צריכים להסכים על חבילה כלכלית שתסייע למדינות עניות יותר לפתח תעשיות ירוקות ולהתאים עצמן לשינויי האקלים. "חשוב מאוד שבסיכומו של יום, נוכל להראות שחלה התקדמות בנושאים מהותיים ודחופים". 

תגיות