אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושרה פשרה בתובענה ייצוגית נגד סולגאר צילום: עמית מגל

אושרה פשרה בתובענה ייצוגית נגד סולגאר

סולגאר שיווקה תוסף מזון פרוביוטי, שהכיל שאריות חלב, למרות שהיה מצויין שאינו מכיל חלב או לקטוז. במסגרת פשרה בתביעה ייצוגית, תפצה החברה ב-1,000 שקל את כל מי שיצהיר כי רכש את התוסף בתקופה שלפני דצמבר 2008, ויציג תיעוד כי הוא אלרגי לחלב

11.11.2009, 18:21 | צמרת פרנט
בית המשפט המחוזי מרכז אישר הסכם פשרה במסגרת תובענה ייצוגית שהוגשה נגד חברת סולגאר, בטענה להטעיה ברישום אריזה של תוסף מזון פרוביוטי.

לטענת התובעים, למרות שברישום האריזה על המוצר ABC Dophilus, נרשם כי המוצר אינו מכיל חלב או לקטוז, והתברר כי הוא מכיל שאריות של חלב.

סולגאר טענה כי לאחר שהוגשה התובענה נערכה בדיקה והתברר כי החיידקים הפרוביוטיים שאותם מגדלים לצורך תוסף התזונה, גודלו על מצע גידול חלבי.

במסגרת הסכם הפשרה התחייבה סולגאר לשווק את תוסף המזון ללא שאריות חלב ולפצות בסכום של 1,000 שקל את כל מי שיצהיר כי רכש את התוסף בתקופה שלפני דצמבר 2008, ויציג תיעוד כי הוא אלרגי לחלב. במקרה של חילוקי דעות אם אכן סובל הרוכש מאלרגיה, הוא יועבר לבדיקת מומחים שבדיקתם תעלה לרוכש 400 שקל.

הסכם הפשרה אף ממליץ לשלם לתובעים הייצוגיים סכום של 90 אלף שקל, ושכר טרחה לעורכי דינם, עו"ד ליאור צמח ועו"ד אילנה פרידמן שאשא, בסכום של 460 אלף שקל.

בית המשפט קבע, כי לפני אישור סופי להסכם, יעבירו התובעים בקשה לאישור תובענות ייצוגיות ועותק מההסכם ליועץ המשפטי לממשלה ולמנהל בתי המשפט. עוד נקבע, כי ניתן להגיש התנגדויות להסכם עד ה-15 לינואר 2010.

תגיות