אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": הנתב והמנופאי שוב מרוויחים: הפרטת הנמלים תגלגל כחצי מיליון שקל לעובד צילום: אוראל כהן

בלעדי ל"כלכליסט": הנתב והמנופאי שוב מרוויחים: הפרטת הנמלים תגלגל כחצי מיליון שקל לעובד

העלות הכוללת של ההפרטה למדינה עומדת על 1.3 מיליארד שקל - המועברים לעובדים על פני כחמש שנים, מ־2005 ועד 2010

23.11.2009, 07:05 | ליאור גוטמן

הפרטת נמלי אשדוד וחיפה תגלגל לכל עובד כחצי מיליון שקל בממוצע. כך עולה מפירוט חשבון התשלומים שהגיע לידי "כלכליסט". העלות הכוללת של ההפרטה למדינה, לפי המסמך, עומדת על 1.3 מיליארד שקל שמועברים לעובדים על פני כחמש שנים - מ־2005 ועד 2010.

הסכום כולל, בין השאר, שני מענקים של 50 אלף שקל שניתנו לכל אחד מ־2,300 העובדים - הראשון ניתן במעמד החתימה על ההסכם המקורי (2005), שבו הוחלט על ההפרטה העתידית, והשני יוענק בשלב הראשון של ההפרטה (עד סוף 2010). כמו כן החישוב כולל תוספות שכר שונות לאורך חמש השנים: במעמד ההסכם המקורי קיבלו העובדים תוספת של 5%, משנת 2006 הם קיבלו תוספת של 2% לשנה ובשלב הראשון של ההפרטה יקבלו עוד 6%.

גורם שמקורב לנושא מסביר שהקפאת ההפרטה, כפי שרוצים ועדי העובדים בנמלים, היא חלמאות מוחלטת כיוון שהמדינה השקיעה עד היום מאות מיליוני שקלים בהליך.

אתמול נערכה ישיבה בנושא קידום הפרטת הנמלים שבה הבהירו נציגי העובדים כי ינקטו עיצומים אם ייעשו בתהליך ההפרטה מהלכים חד־צדדיים כמו העלאת תעריפים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
עם ישראל קנאי זה לזה.....
תמשיכו לקנא אתם אוהבים שכל העובדים ירוויחו שכר מינימום אבל...זה לא יקרה על אפכם וחמתכם נמשיך להרויח טוב כי אנחנו עובדים קשה בשביל הכסף שלנו תמשיכו להתלהם כמו בורים ותקרבו את הרגע ש 7 משפחות העושר במדינה ישלטו על כולם ואז תתחילו לבכות .....אני בכל אופן עם ראש למעלה וכל תגובה שלילית שלכם כביכול על הכסף הגדול שעובדי הנמל מרוויחים רק מעודד אותנו להילחם יותר חזק אז.....תמשיכו זה רק מחזק יותר.....בתודה עובד נמל גאה עם ראש למעלה.....
חיפה עובד נמל , חיפה  |  24.11.09
15.
למה ללמוד משפטים או רפואה אם אפשר להיות מנופאי או נתבולהרוויח הרבה כסף???
למה ללכת ללמוד קשה כול כך הרבה שנים כדי להיות רופא או עו"ד , אם אפשר להיות מנופאי או נתב ולעשות "בוכתה" כפי שאומרים בשפת הרחוב............................. תראו מי מוביל תוכנית בערוץ 2 בפריים טיים!!! לא פיסיקאי, לא מדען בכיר.............
הראלה , תל אביב  |  23.11.09
לכל התגובות