אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשטרה: ראיות נגד ראש עיריית קריית אתא בפרשת שוחד צילום: shutterstock

המשטרה: ראיות נגד ראש עיריית קריית אתא בפרשת שוחד

לפי החשד יעקב פרץ ששימש גם כיו"ר חברת המשקם פעל להעסקה פיקטיבית של חבר מועצה בחברה ממניעים פוליטיים

26.11.2009, 12:16 | איתי הר אור

המשטרה סבורה כי נמצאה תשתית ראייתית לצורך העמדה לדין של ראש עיריית קריית אתא, יעקב פרץ, בעבירות של שוחד. המשטרה הגיעה למסקנה זו לאחר שהשלוחה הצפונית של היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה), סיימה את החקירה בשתי פרשות הנוגעות אליו.

במסגרת הפרשה הראשונה, המכונה "המשקם", נחקרו באזהרה פרץ ששימש גם כיו"ר הדירקטוריון של חברת "המשקם" בעת הרלוונטית, וכן יואב בן צור ששימש כמנכ"ל חברת "המשקם". על פי החשד, פרץ, כיו"ר חברת "המשקם", פעל להעסקה פיקטיבית של חבר מועצה בחברה ממניעים פוליטיים. המשטרה סבורה כי נמצאה תשתית ראייתית נגד פרץ ובן צור לביצוע עבירות שוחד, תיווך בשוחד, קבלת דבר במרמה, מרמה והפרת אמונים בתאגיד וכן רישום כוזב במסמכי תאגיד.

הפרשה השנייה עסקה בחשדות לעשיית שימוש פסול בעובדי ובנכסי עיריית קרית אתא, לטובת קמפיין הבחירות של פרץ לראשות העירייה ב-2008. במסגרת פרשה זו, נחקרו באזהרה ראש העירייה פרץ וכן עובדי עירייה רבים, בכל הנוגע לפעילות הבחירות.

המשטרה סבורה כי בפרשה זו לא נמצאה תשתית ראייתית מספקת נגד יעקב פרץ. עם זאת, נמצאה תשתית ראייתית נגד 10 עובדי עיריית קרית אתא על ביצוע עבירת תעמולת בחירות אסורה על ידי עובד המדינה, 

התיקים יועברו לפרקליטות להמשך טיפול.

מקורבים ליעקב פרץ מסרו בתגובה: "מדובר בתלונות שהוגשו על ידי גורמים פוליטיים, בדומה לתלונות דומות שהוגשו בעבר, שכל מטרתן היא פגיעה בראש העיר, בעירייה ובתושבי העיר. אין לנו ספק כי כמו בעבר, גם הפעם יתברר כי לא היו דברים מעולם".

קבלו ישירות למייל שלכם את החדשות האחרונות בתחום המשפט. לחצו להרשמה

תגיות