אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בריטניה תבלום הצעות לפיקוח על הסקטור הפיננסי צילום: בלומברג

בריטניה תבלום הצעות לפיקוח על הסקטור הפיננסי

מקורב לראש ממשלת בריטניה: "החששות של בריטניה בתחום זה נותרו כשהיו, והם בהחלט יעברו לדרגים הפוליטיים הגבוהים, כהוכחה לחשיבות העניין"

27.11.2009, 12:06 | סוכנויות הידיעות

ראש ממשלת בריטניה, גורדון בראון, שם לעצמו למטרה לבלום את הצעות האיחוד האירופי לפקח על השירותים הפיננסיים מבריסל, כך על פי מקורב לבראון.

"החששות של בריטניה בתחום זה נותרו כשהיו, והם בהחלט יעברו לדרגים הפוליטיים הגבוהים, כהוכחה לחשיבות העניין", הסביר המקורב ימים ספורים לפני פגישת שרי האוצר בנוגע לפיקוח על הסקטור.

תכניות להקמת גופים משותפים של האיחוד האירופי שיפקחו על הבנקים, חברות הביטוח והשווקים הפכו להיות עניין מרכזי בכהונתה של שבדיה, המשמשת כנשיאה הנוכחית של האיחוד, היא תעביר את השרביט לספרד בסוף דצמבר ורוצה נואשות לחתום את העסקה.

אולם בריטניה דורשת של-3 הגופים החדשים לא תהיה "סמכות פיקוח ישירה על חברות" וכן ש"ההחלטה תתקבל ברמת המדינה".

המערכת החדשה, עליה הסכימו באופן עקרוני בקיץ, עלתה שוב לדיון בספטמבר לאחר שהנציבות האירופית הציגה את פרטיה, אולם שרי האוצר של האיחוד שעתידים להתכנס בבריסל בשבוע הבא מוכנים להעביר את ההחלטה לפגישת המנהיגים שתתקיים ב-10 בדצמבר.

השבדים חוששים שמדינות בכירות באיחוד "לא למדו את הלקח מהמשבר הכלכלי", אומר שר האוצר אנדרס בורג, שכבר הזהיר כי כישלון להגיע להסכם יהיה "בעייתי במיוחד עבור אירופה".

באוקטובר חסמה בריטניה הצעות לביצוע רפורמות שלטענתה פגעו בריבונות הכספית שלה. משרד האוצר הבריטי הסביר כי ברצונו לשמר את מעמדו של הסיטי בלונדון כמרכז הפיננסי החשוב ביותר במרכז אירופה.

תגיות