אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עכשיו זה רשמי: מוטי קירשנבאום רוכש את משכנות כלל

עכשיו זה רשמי: מוטי קירשנבאום רוכש את משכנות כלל

כפי שפורסם ב"כלכליסט", איש העסקים הודיע על רכישת השליטה ברשת בתי האבות מידי ליאו נואי תמורת 293 מיליון שקל

11.12.2009, 13:33 | גולן חזני

שלושה חודשים לאחר הפרסום הבלעדי ב"כלכליסט", מדווחת חברת יורופורט שבשליטת איש העסקים מוטי קירשנבאום על עיסקת  רכישת רשת בתי האבות משכנות כלל.

העיסקה תהפוך את חברת מג'יק פיוצ'ר, הנמצאת כיום בשליטת קירשנבאום ושותפים נוספים, לחברת הדיור המוגן הגדולה בישראל. במסגרת עיסקה דו-שלבית תרכוש מג'יק פיוצ'ר תחילה את חברת הדיור המוגן משכנות כלל מידי ליאו נוי, בעל השליטה בבריטיש ישראל, תמורת 293 מיליון שקל.

בשלב הראשון של העיסקה תזרים מג'יק פיוצ'ר עצמה סכום של כ-118 מיליון שקל אל משכנות כלל, כאשר כ-63 מיליון שקל מתוכו ישמשו כהחזר הלוואות בעלים לקבוצת ליאו נואי. בשלב השני של העיסקה יצטרפו אל ההשקעה גם יורופורט, הנמצאת בשליטתו ובניהולו של קירשנבאום, וקרנות המנוף "בראשית" ו-KCPS. קרנות המנוף יזרימו יחד הלוואה בסך של כ-145 מיליון שקל אל משכנות כלל, ויורופורט תעמיד הלוואה נוספת של כ-30 מיליון שקל לטובת החברה. בזכות העמדת ההלוואות האמורות יהפכו קרנות המנוף ויורופורט לבעלים של כ-55% ממניות מג'יק פיוצ'ר, שתהיה הבעלים של 100% ממניות משכנות כלל.

התוכנית העסקית של מג'יק פיוצ'ר מדברת על התרחבות בתחום באמצעות רכישת נכסים נוספים בתחום הדיור המוגן, לפיתוח תיק הנכסים הקיים של משכנות כלל ולמיחזור החוב שלה. לאחר העיסקה יהיו בבעלות מג'יק פיוצ'ר 5 בתי דיור מוגן בהיקף של כ-1,300 יחידות דיור ועוד כ-300 יחידות דיור בתהליך הקמה.

מנכ"ל יורופורט, מוטי קירשנבאום, אמר כי "בחרנו להעמיק את השקעתנו בענף הדיור המוגן שנהנה מפוטנציאל צמיחה משמעותי לאור העלייה בתוחלת החיים ובאיכות החיים של בני הגיל השלישי בישראל, ולאור המחסור בבתי דיור מוגן בישראל. הידע והנסיון שהצטברו במג'יק פיוצ'ר יסייעו לנו להשביח את נכסיה של משכנות כלל ולנצל את היתרונות הטמונים בניהול של תיק נכסים רחב של בתי דיור מוגן. אנו שמחים לבצע את ההשקעה יחד עם קרנות המנוף בראשית ו-KCPS, שהינם גופי השקעה מקצועיים, שהשקעתן בחברה תחזק את איתנותה הפיננסית ותאפשר לחברה לבצע קפיצת מדרגה נוספת בשנים הקרובות".

מג'יק פיוצ'ר מנוהלת מאז הקמתה על ידי דורון ארנון, ואילו משכנות כלל מנוהלת על ידי יורם בן-פורת. עו"ד דודי כהן, ממשרד עורכי הדין יוסי אברהם ושות', ליווה את מג'יק פיוצ'ר ויורופורט בעסקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות