אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המתקינים הסולאריים לרשות החשמל: הגדילי המכסה

המתקינים הסולאריים לרשות החשמל: הגדילי המכסה

המתקינים תקפו את חברת החשמל על הודעתה הפתאומית כי מכסת הייצור של המערכות הסולאריות למגזר העסקי מוצתה

16.12.2009, 08:20 | רויטל חובל

החברות הסולאריות תוקפות את חברת החשמל על ההודעה הפתאומית שלה על מיצוי מכסת הייצור של המערכות הסולאריות למגזר העסקי. החברה הודיעה לפני יומיים על מיצוי המכסה, העומדת על 35 מגה־ואט, והפסיקה לקבל בקשות חדשות לחיבור מתקנים.

לדברי החברות, מדובר ב"סטירת לחי למאמצים לקדם את הענף הצעיר". זאת ועוד, רשויות מקומיות רבות, כדוגמת כרמיאל וירושלים, פרסמו לאחרונה מכרזים להתקנת מערכות סולאריות על גגות מבני ציבור, שעתה ספק אם ייצאו אל הפועל. החברות קוראות לרשות החשמל להתערב ולהגדיל את המכסה. משרד התשתיות יכנס דיון ביום ראשון עם אנשי חברת החשמל כדי לקבל את רשימת ההתקנות המלאה.

בדיקת "כלכליסט" הצד האפל של השמש אחזקה מסורבלת, מסים מפתיעים, יחסים מורכבים עם הבנקים והתקנות שעלולות להתברר ככישלון חרוץ. "כלכליסט" מזהיר את רוכשי הפאנלים הסולאריים שחושבים להתעשר מטרנד האנרגיה הפוטו־וולטאית, ושופך אור על הבעיות שמחכות להם על הגג רויטל חובל, 72 תגובותלכתבה המלאה

רשות החשמל ומשרד התשתיות עומדים בפני התלבטות קשה. העדכון המהיר של חברת החשמל לא אפשר לחברות להיערך, ועל כן שוקלים הגופים להגדיל את המכסה אך לשלם תעריף נמוך יותר על החשמל שמופק. ההערכה היא שהתעריף יירד מ־1.97 שקלים לקוט"ש ל־1.7 שקלים לקוט"ש. אולם מנגד, לדברי משרד התשתיות, מכסת ההתקנות הפרטיות שעומדת על 15 מגה־ואט אינה קרובה למיצוי. כמו כן, סבסוד תעריף החשמל לייצור חשמל סולארי בהספק של עד 50 קילו־ואט כבר עולה למדינה 1.2 מיליארד שקל בשנה.

מחברת החשמל נמסר: "באחריותנו לעקוב אחר ההתקנות ולהתריע על הכמות המנוצלת ועל השלמת המכסה. לצורך כך אנו מפיקים נתונים לגבי מתקנים שהוקמו ומזוכים כבר בתעריף, ולגבי מתקנים שלגביהם נפתחה הזמנה. הנתונים בטבלאות מתעדכנים מדי כמה ימים. בימים הקרובים נסיים להפיק ונפרסם את הנתונים המלאים שבהם יבוא לידי ביטוי מספר ההתקנות וההזמנות המעודכן, שיעבור ככל הנראה את המכסה שבהסדרה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
כמה חבל שאנשים שממש לא מבינים מגיבים...
אתחיל בזה שאציין שיש לי מערכת של 4 קילוווט על גג ביתי ואני לא עובד בחברת חשמל. לכל המתלהמים שאין להם מושג על מה הם מדברים - חברת החשמל אינה גורם שמשפיע במקרה הזה. כל התשלום על החשמל המיוצר במערכות סולאריות ו/או רוח ממומן ע"י מדינת ישראל. אם חברת החשמל תאפשר הקמת מערכות מעבר למכסה המאושרת ע"י המדינה היא תאלץ לממן אותן מכיסה - אין סיבה כלכלית שזה יקרה ולו היה קורה תהיו בטוחים שהתוצאה תהיה העלאת תעריפי החשמל לכולם! לכו תעשו שיעורי בית לפני שאתם מבלבלים את המוח.
עוזי , צפון  |  20.12.09
1.
חברת חשמל היא חברה שיש לה מדינה
לחברת חשמל חסר היום קרוב ל-1000 מגה וואט כדי להתנהל בבטחון (המכסה היתה על 50 מגה וואט שזה 0.0045% מתפוקת החשמל בארץ!). אז במקום להמשיך ולדחוף לכיוון אנרגיה נקיה הם רוצים לבנות באשקלון תחנה פחמית שתעלה מילירדי שקלים ושתזהם ותפגע במאות אלפי בני אדם ותעלה עוד(!) מילירדי שקלים בטיפולים רפואיים ובנוסף תעלה למדינה מילירדי שקלים נוספים(!) בקנסות על פליטת CO2 . מה זה הטרוף הזה אין בין המחליטים אף אחד שיש לו ראש על הכתפיים?!
אביב ישראל  |  16.12.09