אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מי ישלם על מעלית שהתקלקלה בעקבות שיפוץ דירה? צילום: בלומברג

מי ישלם על מעלית שהתקלקלה בעקבות שיפוץ דירה?

התאחדות קבלני השיפוצים קבעה כי קבלן ששיפץ דירה ברחובות וגרם נזק למעלית כשהעמיס בה לוחות שיש, אחראי לתקנה על חשבונו

17.12.2009, 13:26 | אורי חודי

דייר בבית משותף ברחובות שיפץ את דירתו ובמסגרת העבודות נגרם נזק למעלית הבניין. את הנזק שנגרם למעלית, בעלות של 2,400 שקל, תיקן ועד הבית ודרש מבעל הדירה ששופצה לכסות את כל העלות. הדייר מצידו טען כי קבלן השיפוצים שערך את השיפוץ הוא האשם ולכן הוא זה שצריך לשלם. קבלן השיפוצים סירב לשלם והדייר פנה להתאחדות קבלני השיפוצים בה חבר קבלן השיפוצים, לביצוע בוררות כמתחייב בתקנון ההתאחדות.

בברורות הסתבר מעבר לכל צל של ספק שהנזק שנגרם למעלית נבע עקב פעילות רשלנית של קבלן השיפוצים שלא כיסה את הרצפה והקירות של המעלית וגם הזניח את ניקיון המעלית בסיום יום העבודה. עוד הסתבר במהלך הבוררות, שבמהלך השיפוץ נגרם נזק נוסף לטיח בחדר המדרגות בקומה הראשונה והשנייה עקב העלאת פלטות גבס בחדר המדרגות.

לטענת קבלן השיפוצים, הנזק למעלית לא נבע מעבודת השיפוץ ולכן הוא לא מוכן לשאת בהוצאות התיקון. לגבי הנזק לחדר המדרגות, אישר הקבלן שנזק זה נגרם בעקבות העלאת פלטות גבס לקומה הרביעית.

במהלך הבוררות התברר שהתקלה שנגרמה למעלית שגרמה להחלפת חלק בעלות של 2,400 שקל נבעה מהשימוש בה על ידי קבלן השיפוצים כשהעמיס לוחות שיש שנשברו - דבר שגרם להפסקת פעילות המעלית.

בבוררות נקבע שנזק שנגרם למעלית הבניין ולחדר המדרגות על ידי קבלן השיפוצים במהלך השיפוץ יתוקן במיידית על ידי קבלן השיפוצים ולא על ידי הדייר עצמו.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות