אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושר בכנסת: יוקפא היטל הבצורת צילום: צביקה טישלר

אושר בכנסת: יוקפא היטל הבצורת

ההיטל יופסק החל מה-1 לינואר ועד ל-15 לאפריל, אז יתחדש אוטומטית, עם זאת יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, שהיה בין יוזמי החוק אמר שבנמצא הצעת חוק שתבחן את הצורך בחידוש ההיטל

21.12.2009, 17:07 | תומר אביטל

הכנסת אישרה היום (ב') את התיקון לחוק היטל הבצורת שקובע את הקפאתו. ההיטל יופסק החל מה-1 לינואר ועד ל-15 לאפריל.

ההיטל יתחדש אוטומטית בתום ההקפאה, אך יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני (יהדות התורה) שהיה בין יוזמי החוק אמר שבנמצא הצעת חוק שתבחן את הצורך בחידוש ההיטל.

התיקון לחוק כולל שינויים נוספים, לפיהם במידה וההיטל יוחזר באפריל, יוספו מספר הקלות. בין השאר תעלה הכמות המינימאלית לנפש מ-12 קוב, ל-16 קוב. תיקון נוסף ביטל את הצורך באישור רופא להגדלת מכסת המים לנכים, ואלו המשלמים על פי צריכה משותפת (בניינים להם מונה משותף) ישלמו כמחצית מגובה ההיטל.

בתוך כך, החל מה-1 בינואר 2010, יתייקרו תעריפי המים בשיעור של 25% כחלק מהרפורמה במחירי המים. ביולי 2010 צפויה התייקרות נוספת בשיעור של 13% ובינואר 2011 בשיעור של כ-2%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
ענישה של שרים
כל העניין הזה מטריף אותי. הולכים להעלות את מחירי המים שיובילו עליות במזון ותעשיה. מטורף - ואף אחד לא מקים צעקה. והשרים שקיבלו משכורות יפות, זמן מסך להשמיע את הטיפשות שלהם, טיסות לחו"ל, ארוחות שחיתות במסווה עבודה ועוד ועוד ובשביל מה.... אין עיתונאים אמיצים שישאלו שאלות נוקבות. הם מתחילים בשאלה קשה, המרואיין מתחמק וזהו העיתונאי עשה את שלו והוא ממשיך לשאלה הבאה... אילו היתה לנו דרך להעניש את השר שלא ביצע תפקידו על ידי כך שלא נבחר בו יותר - כמובן שהדבר מצריך שינוי שיטת הבחירות. לא יתכן שכל מקום עבודה סטנדרטי בוחן את ביצועי עובדיו ומתגמל על פיהם, בעוד שאת שרי הממשלה אין מי שימדוד ויתגמל או יעניש - פשוט אין. מאוד מתסכל !!! הממשלה נועדה לשרת אותי - האזרח משלם המיסים - ולא להיפך. אוף....שנצא לרחובות...אחרת הכל יתמוטט לנו על הראש
שותה ובוכה , ראשון לצימאון  |  21.12.09
3.
הטילו קנס גם על החלשים ללא אפשרויות הגנה
תודה רבה לחברי הכנסת הטובים שמורידים לנו את הקנס שמי שידע לשמור על המיכסה לא קיבלו. אך לעומת זאת השיתו קנס על כל האוכלוסיה ללא הבדל של כמויות צריכה . הדבר מראה כמה טוב שהתקשורת מתקוממת. תודה לכל העשירונים שגרמו לכולנו לשלם יותר.
שוטים המון , בית השוטים  |  21.12.09
1.
הכל בכאילו; למה דומה הדבר?
לניפוח וירטואלי של תקציב המדינה על ידי האוצר, בכמה עשרות מיליונים ולאחר מכן בצמצומו לכאורה. כמו תקציב הביטחון; מבקשים 3 מיליון דולר ולאחר מכן, כביכול מגיעים לפשרה על 2 מיליון. מעניין אותי לדעת, מה נעשה עם כל מי הגשמים שירדו עלינו לטובה החורף הזה. קיראו לי ציני, אבל אני מבטיחכם שמרבית המים הלכו לאיבוד!
מ, אי שם בפרובינציה  |  21.12.09