אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": רשת בגדי הילדים קידי שיק פיטרה 10% מהעובדים

בלעדי ל"כלכליסט": רשת בגדי הילדים קידי שיק פיטרה 10% מהעובדים

רשת אופנת בגדי הילדים החרדית, הנמצאת בבעלות זאב זיילר, חתנו של שעיה בוימלגרין, פיטרה 11 עובדים. דוברי החברה: קידי שיק מנהלת משא ומתן עם כמה גורמים להשקעה ברשת

24.12.2009, 08:49 | מיכל תוסייה־כהן ויעל גרוס אנגלנדר

מיד לאחר שחזר מחופשת הסקי פיטר זאב זיילר, הבעלים של חברת בגדי הילדים קידי שיק, 11 עובדים מתוך 120 העובדים בחברה. פיטורי העובדים נעשו בעקבות המשבר הכלכלי שאליו נקלעה החברה ב־2008.

למרות תהליך ההתייעלות שעברה קידי שיק בתחילת השנה, שכלל סגירה של חלק מסניפי החברה, נקלעה הרשת לחובות כבדים ולקשיים בתזרים המזומנים. היקף מכירות החברה ב־2008 עמד על 38 מיליון שקל. המשבר ברשת החל עם המשבר הכלכלי ב־2008. בעקבות המשבר הפסיקו להגיע תרומות לכוללים, ולכן הכוללים לא שילמו מלגות והמשפחות החרדיות הצטמצמו בקניותיהן.

כדי לצאת מהמשבר החברה סוגרת חנויות, עוברת בחלק מהמקומות (דוגמת אשדוד) לחנויות קטנות יותר, ומצמצמת את מצבת כוח האדם. באוגוסט השנה יצאה החברה בקמפיין פרסום באמצעות משרד הפרסום גל אורן BSD כדי להגדיל את המכירות, אך המהלך לא הצליח להציל את החברה.

"עובדי החברה נמצאים עכשיו בשלב של הלם", אמר מקורב לחברה. "גם אלו שעדיין עובדים אחרי גל הפיטורים לא יודעים מה יעלה בגורלם. בגלל מצבה של החברה והעובדה שכבר עיכבו להם משכורות בעבר, הם חוששים שבשבוע הבא ימצאו את עצמם בלשכת התעסוקה".

ממשרד הפרסום ויחסי הציבור של החברה גל אורן BSD נמסר: "במסגרת תוכנית ההתייעלות והקיצוצים עשויים להיות גם פיטורים נוספים. הנהלת החברה התחייבה מול הבנקים לתוכנית התייעלות והיא עושה רבות כדי לעמוד בה. תוכנית התייעלות זו נושאת פירות. כמו כן, הנהלת החברה מנהלת בימים אלה משא ומתן מתקדם עם כמה גורמים להשקעה אסטרטגית ברשת מתוך ראיית הפוטנציאל הרב הטמון בה".

 

רשת קידי שיק, שנוסדה ב־1995, מונה היום 12 סניפים בפריסה ארצית הפועלים בקרב ריכוזי אוכלוסייה חרדית, לרבות בירושלים, בני ברק, חיפה, נתניה ומודיעין עילית. הרשת ממוצבת גבוה יחסית למגזר, ומציעה אופנה לבנים ובנות, מינקות עד גיל 13. הרשת הוקמה על ידי הזוג שניאורסון. ב־2002 רכש זיילר 50% מהרשת, ובאפריל 2008 השלים את רכישת מלוא המניות, לאחר שחובות הרשת גדלו ובני הזוג שניאורסון לא הסכימו להזרים כסף לחברה.

 

בין זיילר לשניאורסון סכסוך עסקי ארוך סביב קידי שיק. הצדדים ניסו להגיע לבוררות אולם ללא הצלחה. לפני חודש הגיש שניאורסון תביעה לבית המשפט המחוזי, ובה דרש לפסול את הרב יעקב כהן מלטפל בהליך הבוררות בינו לבין זאב זיילר, חתנו של שעיה בוימלגרין, מאחר שלדבריו כהן אינו ראוי לאמון הצדדים והתנהגותו גורמת לעינוי דין, לדבריו. שניאורסון טוען כי הליך הבוררות נמשך כשנה ומתארך, אף שעל פי החוק, עליו להסתיים בתוך שישה חודשים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות