אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רונית תירוש: לא לבחור אדם בחובות לראשות עיר צילום: אביגיל עוזי

רונית תירוש: לא לבחור אדם בחובות לראשות עיר

על רקע מעצרו של ראש העיר בת-ים שלמה לחיאני, הגישה ח"כ מקדימה הצעת חוק שתאסור על אדם להתמודד לראשות עיר אם ברשותו או ברשות חברה שבבעלותו חובות של למעלה מ-5 מיליון שקלים

28.12.2009, 13:18 | תומר אביטל
ח"כ רונית תירוש (קדימה) מכה בברזל בעודו חם. תירוש הגישה הצעת חוק המבקשת לאסור על בחירת ראש עיר שלו או לחברה שבבעלותו חוב של מעל חמישה מליון שקלים.

ח"כ תירוש אומרת כי היא הגישה את הצעת החוק בעקבות המעצר הבוקר הבוקר בבת-ים של ראש העיר ובכירי העירייה בשל חשדות לעבירות של אי סדרים, הפרת אמונים, מינהל לא תקין, עבירות של טוהר מידות ועבירות של תכנון ובנייה. לדבריה, ראש העירייה נבחר לאחר שהצהיר בתקשורת ואישר כי לחברות בבעלותו חובות של מליוני שקלים.

ח"כ רונית תירוש אמרה, כי "תפקיד של ראש עיר הינו תפקיד שהבחירה אליו הינה ישירה והכוח בו הוא עצום - החל ממינויים וכלה במכרזים וטובות הנאה ללא גבול. אין ספק שראוי כי כל אדם יוכל להציג את מועמדותו לבחירה, אך מצד שני, חובה עלינו לא לאפשר מצב שבו אדם עם חובות עצומים יוכל להיבחר לראשות עירייה כאשר אנו יודעים שהדבר יקשה עליו לנהל את העירייה במנותק ממצבו הפיננסי האישי".

"לפיכך", גורסת תירוש, "הצעת החוק באה להוות 'בפני עיוור לא תיתן מכשול' ותוכל ללא ספק להפחית את המניעים לשחיתות ברשויות המקומיות עליהן אנו מתבשרים השכם וערב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות