אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות הפיתוח עלולה להתחיל את 2010 בלא תקציב צילום: דורון גולן

רשות הפיתוח עלולה להתחיל את 2010 בלא תקציב

הרפורמה במינהל מקרקעי ישראל מעכבת העברת כ-35 מיליון שקל, רובם מיועדים לשיקום מבנים ישנים מסוכנים

30.12.2009, 08:14 | דותן לוי

הרפורמה המתוכננת במינהל מקרקעי ישראל הותירה את רשות הפיתוח, המחזיקה באלפי נכסים ברחבי הארץ, ללא תקציב לשנת 2010, כך נודע ל"כלכליסט".

מדובר בתקציב בסכום של כ-35 מיליון שקל, מהם כ-20 מיליון שקל מיועדים להסרת צווי סכנה. הסרת צווי הסכנה מאפשרת לרשות הפיתוח לשקם מבנים ישנים כך שלא יסכנו את דייריהם ועוברי אורח.

מדובר במאות מבנים המשוקמים מדי שנה. במהלך 2009 הסירה עמידר, המנהלת את רשות הפיתוח, יותר מ-300 צווים מסוג זה. אותם צווי סכנה מפורסמים על ידי מהנדסי הערים במקומות שבהם יש לרשות נכסים, בעיקר בערים עכו, חיפה, יפו, רמלה ולוד.

יתר תקציב הרשות מיועד להכנת תיקי מכר ומכרזים. בשנת 2009 מכרה עמידר כ-575 יחידות דיור בסכום כולל של 88 מיליון שקל, שהועברו לאוצר המדינה וכן לטיפול תחזוקתי שוטף, לשמירה, לפינוי פולשים ולגבייה.

אחד מסעיפי הרפורמה במינהל כלל העברת אחריות על אלפי נכסי רשות הפיתוח בערים מידי המינהל למשרד השיכון והבינוי. האחריות על הנכסים ביישובים כפריים נותרה בידי המינהל. מדובר בסעיף טכני לכאורה שלפיו תקצב משרד האוצר את תקציב משרד הבינוי והשיכון לשנת 2010.

למרות ההחלטה שנכללה ברפורמה, במינהל מקרקעי ישראל ביקשו להשאיר באחריותם את סמכויות השיווק של הנכסים ולהעביר למשרד הבינוי אחריות חלקית על רשות הפיתוח. המהלך כפי שדורש המינהל יותיר את משרד השיכון להתמודד עם החלקים הבעייתיים ברשות, כגון פולשים לנכסים וגבייה, ולכן במשרד סירבו למהלך.

אם לא יימצא פתרון למחלוקת בין פקידי משרדי השיכון, האוצר ומינהל מקרקעי ישראל, עתידה פעילות רשות הפיתוח להיפסק כבר בתחילת ינואר 2010.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות