אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: נמצאה מתכת רעילה בתכשיטים לילדים צילום: בלומברג

ארה"ב: נמצאה מתכת רעילה בתכשיטים לילדים

בתחקיר של סוכנות AP נמצאו צמידים ותליונים שהכילו מתכת בשם קדמיום, חומר מסרטן שעלול גם לפגוע בפעילות המוח

12.01.2010, 23:33 | סוכנויות הידיעות

עופרת אסורה לשימוש בתכשיטים לילדים מכיוון שהיא נחשבת למתכת רעילה, וכתוצאה מכך חלק מהיצרנים הסינים החליטו להחליף אותה במתכת זולה יותר אך מסוכנת בהרבה. היצרנים משתמשים במתכת מסוג קדמיום בצמידים ובתליונים שנמכרים ברחבי ארצות הברית.

סוכנות הידיעות AP בדקה 103 תכשיטים לילדים שנקנו בניו יורק, אוהיו, טקסס וקליפורניה במהלך חודשי נובמבר דצמבר. התוצאות הראו כי 12% מהתכשיטים הכילו לפחות 10% קדמיום. כמו כן, הפריט המזוהם ביותר שנבדק הכיל 91% קדמיום במשקל. במספר תכשיטים אחרים שנקנו ברשתות ברחבי המדינה נמצאו בין 89-84% קדמיום.

הבדיקות חשפו גם כי חלק מהתכשיטים פיזרו את המתכת הכבדה, ועלו חששות לגבי חשיפת הילדים למתכת הרעילה.

קדמיום הוא חומר מסרטן ידוע, אשר בדומה לעופרת יכול לפגוע בהתפתחות המוח בשנים המוקדמות. הילדים לא צריכים לבלוע את התכשיט כדי להיחשף לחומר הרעיל, הם מצויים בסכנה רק מכך שיכניסו את המוצר לפה.

ממצאים מטרידים במיוחד התגלו בצמידים שנמכרים ברשת וול מארט ובתליונים בהשראת הסרט החדש של דיסני "הנסיכה והצפרדע". "אי אפשר למצוא דבר חיובי אחד לומר על המתכת הזו. היא רעל", אומר ברוס פאולר, מומחה לרעלים במרכז לפיקוח ומניעת מחלות בארצות הברית. קדמיום מדורג במקום השביעי ברשימת 275 החומרים המסוכנים ביותר של המרכז.

תקנות הבטיחות לצרכן בארצות הברית אינן חלות על שימוש בקדמיום בתכשיטים, ולכן הפריטים הללו ממשיכים להימכר באופן חוקי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות