אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המרשם של נץ בונדס: איך להשיג תשואה של 25% בשנה

המרשם של נץ בונדס: איך להשיג תשואה של 25% בשנה

החברה הלוותה 3 מיליון שקל למשקיע זר שישתמש בכסף להקמת קרן השקעות. ביצעה באוגוסט האחרון עסקה דומה עם סיביל ג'רמני

20.01.2010, 09:17 | נעמה סיקולר

תשואה שנתית של 25% היא לגיטימית בעסקאות מימון, לפחות מבחינת חברת נץ בונדס. החברה, שעלתה לכותרות כמי שרכשה מעדי קייזמן את השליטה בחברת הנדל"ן אסים בעסקת בזק של 13 מיליון שקל, דיווחה בשבוע שעבר כי היא מנהלת משא ומתן עם משקיע זר למתן הלוואה של כ־500 אלף ליש"ט (יותר מ־3 מיליון שקל) לאותו תושב חוץ.

החברה הסבירה כי ההלוואה מיועדת להקמת קרן השקעות חדשה, וכי היא תישא תשואה של 25% בשנה, בנוסף לביטחונות אחרים שיסוכמו בין הצדדים במועד החתימה.

עסקת מימון במתווה דומה ביצעה החברה באוגוסט האחרון מול חברת סיביל ג'רמני. נץ בונדס העמידה לסיביל ג'רמני של פנחס צרפתי הלוואה של כ־11 מיליון שקל בריבית אפקטיבית של 23%. סיביל ג'רמני השתמשה בהלוואה, בין היתר, לתשלום למחזיקי החוב, ובהמשך פרעה את ההלוואה לפני הזמן באמצעות הלוואה חלופית בריבית נמוכה יותר.

נץ בונדס נמצאת בשליטת רו"ח צבי איציק וניב אהרוני, שרכשו בסוף יוני את השליטה בחברת ש. בר תמורת 7.2 מיליון שקל, ושינו את שמה לנץ בונדס. בעבר פעלה החברה בתחום התשתיות. תחום העיסוק החדש של החברה המחזיקה כאמור גם באסים - הפעילה בתחום הנדל"ן במזרח אירופה - הוא מימון והשקעה באיגרות חוב סחירות של חברות בקשיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות